świnoujście ewakuacjafot. google maps (screen)

Jest największy w Polsce. Chcą ewakuować ludzi, żeby go ruszyć

Świnoujście wkrótce może zostać ewakuowane. Siła może być tak duża, że o współpracę poproszono stronę Niemiecką. Chodzi o największe znalezisko odnotowane w Polsce, które stanowi ogromne zagrożenie dla mieszkańców miasta.

Świnoujście być może będzie musiało częściowo poddać się ewakuacji. Wszystko przez największe w historii Polski znalezisko, które stanowi ogromne zagrożenie dla mieszkańców. Do współpracy została zaproszona również strona niemiecka.

Od dzisiaj nowe przepisy w Polsce. Każdy powinien wiedziećOd dzisiaj nowe przepisy w Polsce. Każdy powinien wiedziećCzytaj dalej

Świnoujście. Największy niewybuch znaleziony w Polsce

Nurkowie zajmą się ważącą prawie 5,5 tony bombę "Tallboy" w Kanale Piastowskim w Świnoujściu. Przygotowania do akcji trwały rok. Podjęto decyzję, że neutralizacja i wydobycie rozpocznie się w połowie października. Jak podaje Wirtualna Polska, oznacza to konieczność ewakuacji części mieszkańców.

Tor wodny został już oczyszczony z mniejszych niewybuchów przez Nurków 8. Flotylli Obrony Wybrzeża. Razem z naukowcami z Politechniki Poznańskiej opracowali najbezpieczniejszą koncepcję neutralizacji bomby - informują służby prasowe zachodniopomorskiego wojewody.

- Bomba zostanie zneutralizowana metodą deflagracji, czyli wypalania materiału wybuchowego w miejscu znalezienia - powiedział dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego urzędu wojewódzkiego Paweł Rodzoś. - Ta metoda wymaga również specjalistycznego przygotowania obiektu, więc cała akcja potrwa kilka dni. Jak dotąd, to największa w Polsce tego typu akcja neutralizowania powojennych niewybuchów - dodał

Podczas akcji Gaz-System, Terminal LNG i Żeglugę Świnoujską będą obowiązywały szczególne zasady bezpieczeństwa. Na lądzie i na Zalewie Szczecińskim, torach wodnych oraz przyległych akwenach zostaną opracowane strefy bezpieczeństwa. Specjaliści wyznaczą również strefy ewakuacji dla mieszkańców Świnoujścia. Z uwagi na wielkość ładunku o współpracę została poproszona również strona niemiecka.

Dzisiaj grzeje: 1. Znoszą zakaz dla Polaków. Jest potwierdzenie, w końcu
2. Dramatyczny apel w internecie: "Jestem inwalidą, idę do szpitala, psa czeka schronisko, proszę o dom". Pomożecie?

Niewybuch został znaleziony podczas prac przy przeprawie karsiborskiej we wrześniu ubiegłego roku. W tym miejscu w 1945 roku doszło do bombardowania niemieckiego krążownika "Lutzow” przez 617. Dywizjon Bombowy “Dambusters” RAF.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Uwaga, podatek od psa idzie w górę. Zmiany już wkrótce wejdą w życie, zostało mało czasu
  2. Odnaleziono wrak gigantycznego krążownika z okresu wojny. Wiemy jak wyglądał przed zatonięciem [wideo]
  3. Jest kolejny zakaz, Polsat potwierdził. Tysiące Polaków przeżyje potężne rozczarowanie
  4. Wyciekło, ile zarobi Szumowski. Astronomiczna kwota
  5. Gigantyczne zmiany w przyszłym tygodniu w Polsce. Nie ma wątpliwości
  6. Ogromny nowofundland daje dziecku buziaka. Reakcja chłopca bezcenna

Źródło: WP

Następny artykuł