Świnoujście ważna sprawaFot. Pixabay.com/arembowski

Poszukują osób, które były w 2 miejscach nad polskim morzem. Bardzo poważna sprawa

Świnoujście niestety może stać się kolejnym ogniskiem koronawirusa. Po tym, jak przeprowadzono testy na obecność SARS-CoV-2, kilka osób otrzymało pozytywne wyniki. W związku z niebezpieczeństwem sanepid zwrócił się do mieszkańców i turystów z ważnym komunikatem. Zagrożone są osoby, które niedawno odwiedziły dwie placówki miejskie.

Świnoujście jest miejscem często odwiedzanym przez turystów. Chociaż już od pewnego czasu rezygnuje się z kolejnych obostrzeń, należy pamiętać, że ryzyko zarażenia się koronawirusem wciąż jest realne. Niestety kilka osób niedawno otrzymało pozytywny wynik testów na obecność SARS-CoV-2. Sanpedi potwierdził, że zakażeni wcześniej przebywali w miejscach publicznych, dlatego apeluje do wszystkich, którzy mogli mieć z nimi styczność.

Pokazał paragon z Malborka. Nawet nie jadł obiadu, trudno nie tracić nerwów widząc kwotęPokazał paragon z Malborka. Nawet nie jadł obiadu, trudno nie tracić nerwów widząc kwotęCzytaj dalej

Świnoujście dysponuje aquaparkiem przy Alei Baltic Park Molo 4 oraz lokalem gastronomicznym Promenada przy ul. Uzdrowiskowej. To właśnie tam w ciągu ostatnich dni przebywały zarażone osoby. Obecnie sanepid poszukuje wszystkich, którzy mogli mieć z nimi kontakt i czują objawy grypopodobne. Zakażeni przebywali w aquaparku 4 lipca w godzinach 14:00 - 17:00 i 28 czerwca w restauracji. Szybkie działanie sanepidu jest niezbędne, aby uniknąć powstania kolejnego ogniska.

Koronawirus w miejscowości Świnoujście

Po tym, jak u kilku osób wykryto obecność koronawirusa w miejscowości Świnoujście, sanepid zaapelował do mieszkańców. Każdy, kto mógł mieć kontakt z zarażonymi w dwóch wyznaczonych miejscach, powinien ze szczególną uwagą monitorować swój stan zdrowia w najbliższym czasie. Służby zakomunikowały również, że w przypadku wystąpienia objawów grypopodobnych jak kaszel, duszności, gorączka, utrata węchu i smaku, należy skontaktować się z sanepidem.

Służby starają się działać jak najszybciej, aby Świnoujście nie stało się kolejnym ogniskiem zarażeń. Niestety osoby, u których potwierdzono obecność koronawirusa, przebywały w miejscach publicznych, których mogły mieć stycznośc z wieloma odwiedzającymi.

Dzisiaj grzeje: 1. Czy w polskich kurortach padł rekord? Komisja wyborcza podała frekwencję do godziny 12
2. Jest haczyk w dzisiejszym głosowaniu. Uważaj, łatwo możesz unieważnić swój głos

O sytuacji, w jakiej znalazło się Świnoujście, poinformowało Radio Szczecin. Do tej pory nie podano jednak, ile osób otrzymało pozytywne wyniki testów na obecność koronawirusa ani w jakim są wieku. Nadal trwają poszukiwania sanepidu. Niedawno w jednym z naszych artykułów pisaliśmy również o prezydent, która przyznała, że jest zarażona SARS-CoV-2.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kamil Stoch nie zarabia wyłącznie na sporcie. Dochodowy biznes pomogła mu rozkręcić kochająca żona
  2. Na widok paragonu niejednego zamurowało. Nawet właściciele restauracji nie mogli uwierzyć, jak do tego doszło?
  3. Dramat na plaży, Polak w stanie ciężkim. Niewyobrażalna tragedia za granicą
  4. Tragedia w Ustroniu Morskim. Czarny scenariusz się spełnił, 19-latek nie żyje
  5. Tragiczna wiadomość z rana. Michał Borowski nie żyje, wielki cios dla Polski
  6. Dlaczego psy próbują lizać nas po twarzy? Nie każdy opiekun pozwala swojemu zwierzakowi

Źródło: Radio Szczecin

Następny artykuł