Świnoujście miasto czekaFot. Pxfuel

Mieszkańcy przygotowują się do ewakuacji. Polskie miasto czeka wyzwanie, może dojść do tragedii

Świnoujście stoi przed poważnym wyzwaniem. Służby szykują się do przeprowadzenia niebezpiecznej operacji. Z uwagi na bezpieczeństwo mieszkańców zostanie przeprowadzona ewakuacja. To wiąże się nie tylko z zagrożeniem, ale także licznymi utrudnieniami, jakie odczuje lokalna społeczność. Rzecznik przyznał, że może dojść do najgorszego.

Świnoujście znalazło się w centrum uwagi mediów w związku ze zbliżającą się operacją. Ze względu na zagrożenie postanowiono przeprowadzić ewakuację mieszkańców. Nikt nie ukrywa, że wszystkich służby czeka ogromne wyzwanie. Neutralizacja bomby potrwa aż 4 dni. Rzecznik 8. Flotylli Obrony Wybrzeża przyznaje, że może z uwagi na poziom ryzyka może dojść do najgorszego.

Skandal u Ryanaira. Nie wpuścili 10-osobowej rodziny z Polski na pokład, powód bulwersujeSkandal u Ryanaira. Nie wpuścili 10-osobowej rodziny z Polski na pokład, powód bulwersujeCzytaj dalej

Obecnie Świnoujście przygotowuje się na przeprowadzenie skomplikowanej akcji, jaką jest neutralizacja i podnoszenia ładunku wybuchowego. W związku z tym zarządzono wielką ewakuację mieszkańców. Lokalna społeczność zmierzy się ze sporymi utrudnieniami. Operacja będzie trwała aż 4 dni. O szczegółach opowiedział prezydent miasta i dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego ZUW.

Świnoujście: neutralizacja największego niewybuchu

Ze względu na operację Świnoujście czeka duże wyzwanie i wiele utrudnień. “Tallboy” to największy niewypał z czasów II Wojny Światowej na skalę europejską. Akcja będzie przeprowadzana 12 października i potrwa aż 4 dni. Ta superbomba stanowi duży problem ze względu na swoje rozmiary - waży ponad 5 ton i ma 6 metrów długości. Wszyscy podchodzą do tej sprawy bardzo poważnie.

- To ogromne wyzwanie dla nas wszystkich. Część mieszkańców czeka ewakuacja, zamknięta będzie przeprawa "Centrum", trzeba ograniczyć ruch samochodów ciężarowych - słowa prezydenta Świnoujścia Janusza Żmurkiewicza cytuje Onet.pl.

- To operacja na skalę światową. Podobnie wygląda kwestia ewentualnych skutków, z którymi możemy mieć do czynienia w przypadku niespodziewanego wybuchu tej bomby. Stąd nasze wielopoziomowe działania. Te najważniejsze, kluczowe, będą wykonywali nurkowie-minerzy i to na nich spoczywa największa odpowiedzialność - dodaje Paweł Rodzoś, dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego ZUW.

Świnoujście będzie miało wiele utrudnień

Świnoujście czeka teraz nerwowy sprawdzian. Służby przygotowywały się do tej operacji przez ponad rok. Przyznano, że do tej pory Marynarka Wojenna nie miała do czynienia z tak potężną bombą. Rzecznik 8. Flotylli Obrony Wybrzeża podkreślił, że na zachowanie ładunku wpływ mogą mieć wszelkie drgania i stwierdził, że “przygotowują się na najgorsze”, jak donosi portal Onet.pl.

Dzisiaj grzeje: 1. Eksperci biją na alarm. Nadciąga nad Polskę niebezpieczny front. Siła wiatru sięgnie niemal 200 km/h
2. PKO BP niespodziewanie wprowadza ważne zmiany. Pojawiła się całkowicie nowa funkcja
3. Fatalne wieści od sąsiada Polski, służby nie dają sobie rady. Mieszkańcy i turyści drżą z obaw

W związku z prowadzonymi czynnościami od 12 października osoby mieszkające w promieniu 2,5 kilometrów od miejsca znalezienia niewybuchu, będą musiały opuszczać domy i miejsca pracy na kilka godzin dzienne. Ewakuacja obejmie kilkaset osób. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o niespodziewanym huku w Paryżu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kot zaatakował psa, wtedy drugi mruczek wkroczył do akcji. Nagranie rozkłada na łopatki
  2. NASA ujawniła piorunujące nagranie. Niezwykle potężny wybuch, nawet naukowcy przecierali oczy ze zdumienia
  3. Cztery osoby nie żyją, ofiar może być więcej. Policja apeluje, zwykły spacer może się skończyć tragicznie
  4. Nie było innego wyjścia. Stolica zarządziła drugi lockdown, sytuacja jest fatalna. Fatalne wiadomości za granicy
  5. Jest gorzej niż myśleli, ognisko koronawirusa w Białym Domu. Tysiące osób uczestniczyły w imprezach organizowanych przez Trumpa
  6. Mikroskopijna suczka miała ogromny ciążowy brzuch. Podczas porodu wszyscy zbierali szczęki z podłogi

Źródło: Onet.pl

Następny artykuł