światło i dźwięk w ŁodziFot. facebook.com/Łódź

Wspaniałe widowisko zaczyna się dzisiaj. Wszyscy mogą je zobaczyć, nie trzeba jechać na wycieczkę

Światło, dźwięk, kolor i ruch można przedstawić w wyjątkowy sposób. Już dziś rozpoczyna się jubileuszowa edycja festiwalu, który zobaczymy przez internet. Nie trzeba wychodzić z domu, by wziąć udział w niezwykłym wydarzeniu.

"Światło przyszłości" to pokaz, który odbędzie się w piątek wieczorem na ulicach Łodzi. Już po raz 10 mamy możliwość zobaczenia niezwykłych pokazów artystycznych, które upiększają miasto z okazji Light.Move.Festival. To jedno z największych wydarzeń tego typu w Europie. Mamy się czym pochwalić.

Pod polskim miastem powstaje ogromny tunel. Co się dzieje?Pod polskim miastem powstaje ogromny tunel. Co się dzieje?Czytaj dalej

Światło niczym farba i pędzel

Każdego roku piękne pokazy przyciągały tłumy widzów. Na kamienicach wyświetlane są barwne iluminacji i mappingi. Wiele osób decydowało się na przyjazd do Łodzi specjalnie na festiwal, skupiając się na ulicy Piotrkowskiej. W ubiegłym roku zebrało się aż 850 tys. osób, które były zachwycone nie tylko obrazami wyświetlanymi na ścianach budynku, ale też muzyką.

W tym roku władze miasta Łodzi nie zapraszają turystów do siebie ze względu na epidemię, lecz dają nam możliwość obserwowania wszystkiego online. Mieszkańcy mogą tradycyjnie wybrać się na spacer i po zmierzchu podziwiać grę światła.

- Festiwal Światła to wydarzenie nierozerwalnie związane z Łodzią, na które wszyscy czekamy przez cały rok, i z którego jesteśmy dumni. Nie mogło zabraknąć go w kalendarzu, ale sytuacja jest wyjątkowa i należy się do niej dostosować. Jestem przekonana, że formuła, jaką udało nam się wypracować, zapewni przeprowadzenie imprezy w sposób szczególnie uwzględniający bezpieczeństwo zdrowotne uczestników, abyśmy wszyscy, jak co roku, mogli podziwiać kolorowe widowisko – podkreśliła prezydent Łodzi Hanna Zdanowska cytowana przez portal kultura.dziennik.pl.

Dzisiaj grzeje: 1. Oburzające słowa Cejrowskiego. Podróżnik wywołał kolejny skandal. Internet nie zapomina
2. Trudne, bardzo smutne chwile Donalda Tuska. Jego malutka wnuczka trafiła do szpitala, dopiero wyszło na jaw
3. Klamka zapadła. Podjęli decyzję. Koniec z noszeniem maseczek. Wiadomości z Europy

W tym roku motywem przewodnim festiwalu będzie przyszłość, która nawiązuje do nowej formuły wydarzenia. Zaplanowano cykl pokazów online "LMF w Twoim domu", na który złożą się m.in.: wirtualne spacery, koncerty, video-performance z udziałem artystów, warsztaty, multimedialna galeria instalacji przestrzennych zrealizowana w formie animacji 360 stopni, a przede wszystkim widowiska łączące magię światła, kolorów i dźwięków. Wszystko możemy zobaczyć na profilach miasta Łódź w portalach społecznościowych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dlaczego koty chodzą po aucie? Wszystko na temat upartych mruczków
  2. Ogromne zmiany w dowodach osobistych dotkną wszystkich Polaków. Nowa technologia zmieni wszystko. Znamy datę
  3. Horror na pokładzie samolotu Ryanair. Jest ofiara, pasażerowie zapamiętają do końca życia
  4. Niedawno byli w Indiach, teraz zatrudnią Tomasza Komendę. Wiadomo, co będzie robił
  5. Klamka zapadła. Na granicy z Polską postawią mur, powód nie wszystkim się spodoba
  6. Niewiarygodne nagranie z Bielska-Białej podbija sieć. Trudno uwierzyć, co zrobili z owcami

Źródło: kultura.dziennik.pl

Następny artykuł