Świat analizuje doniesienia Iranu.Fot. Unsplash.com/ Ashkan Forouzani

"Przeszliśmy trzy etapy koronawirusa". Koniec restrykcji po epidemii, zaskakująca decyzja Iranu

Świat obiegła informacja o pokonaniu koronawirusa przez Iran. W tym kraju życie wraca do normalności. Jakim cudem?

Świat obiegły doniesienia z Iranu. Według tamtejszych władz państwo uporało się z pandemią i rezygnuje z większości restrykcji. Prezydent otwarcie mówi o przejściu trzech etapów walki z koronawirusem. Państwo wprowadza program szerokich luzowań życia społecznego.

Od czerwca nowy plan znoszenia obostrzeń w Polsce. Będą 3 fazy, wiceminister potwierdziłOd czerwca nowy plan znoszenia obostrzeń w Polsce. Będą 3 fazy, wiceminister potwierdziłCzytaj dalej

Iran zadziwia świat

Jak podaje agencja Reutera, Hasan Rowhani, prezydent Iranu zapowiedział otwarcie muzeów i obiektów zabytkowych w najbliższą niedzielę, a sanktuaria w poniedziałek. Świątynie będą otwarte trzy godziny rano i trzy godziny po południu. Wyjątkiem są wąskie korytarze na terenie obiektów – tam wstęp będzie ograniczony. Warto zaznaczyć, ze to właśnie miejsca kultu były głównym ogniskiem zapalnym irańskiej pandemii.

Przewidziana jest też czwarta faza walki z pandemią, ale ograniczy się wyłącznie do kwarantanny 10 z 31 prowincji Iranu. Ponadto, gdy świat zdecydował się na pozostawienie uczelni wyższych w trybie pracy zdalnej, irańskie władze chcą powrotu studentów już 6 czerwca (wyjątkiem są uczelnie medyczne).

Świat liczy straty

Prezydent Rowhani wyliczał również przypadki śmiertelne koronawirusa w Iranie. Okazuje się, że 88 proc. ofiar śmiertelnych, które przechodziły COVID-19 miało choroby podstawowe. Według irańskiego Ministerstwa Zdrowia, od czasu wybuchu pandemii koronawirusa, w kraju zmarło ponad 7,3 tys. osób. Szacuje się, że więcej niż 131 tys. osób jest nosicielami, co świat nauki szacuje na jeden z większych współczynników w tym regionie.

Dzisiaj grzeje: 1. Z ostatniej chwili: Ważna deklaracja premiera ws. zamkniętych granic. Słowa, na które wielu czekało
2. MR szykuje kolejną dopłatę. Aż 1500 zł miesięcznie, skorzysta bardzo wielu Polaków, nie tylko przedsiębiorcy

Agencja Reutera opublikowała ostatnio nowy raport opisujący liczbę przypadków koronawirusa w skali globalnej. Według wyliczeń od początku pandemii świat liczy 5,15 mln zakażonych. Niestety, ponad 333 tys. osób zmarło z powodu koronawirusa.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Lekarz zdradza, jaki wpływ na płuca mają maseczki. Nie ma żadnych wątpliwości
  2. Wasz kot Wam przeszkadza w pracy zdalnej? Mamy zaskakujące rozwiązanie, mruczki będą zachwycone
  3. Sprawdzili ceny noclegów w Polsce na wakacje. Wielkie zaskoczenie dla turystów
  4. Dziecko z Polski zaginęło 26 lat temu. Właśnie odnalazła się na drugim końcu świata?
  5. 97 milionów ludzi i żadnego zgonu. Nikt inny nie poradził sobie z epidemią tak jak oni
  6. 22 letnia piękna gwiazda nie żyje. Tuż przed swoją śmiercią zostawiła wiadomość, która wzbudza ciarki

Źródło: Dziennik Gazeta Prawda

Następny artykuł