Świat nadal walczy z koronawirusemPixabay.com/ icsilviu

Przedstawili scenariusz powrotu do "normalności". Nie jest tak wesoło, jak zapowiadają światowe mocarstwa

Świat wciąż walczy z koronawirusem. Okazuje się, że ta walka może potrwać jeszcze długo. Sekretarza generalny ONZ skomentował sytuację. Jego prognozy nie są pocieszające.

Świat będzie walczył z pandemią koronawirusa jeszcze długo. Tak uważa Antonio Guterres, sekretarz generalny Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ). Według niego świat do normalności powróci dopiero za około 2-3 lata. Jest to jednak optymistyczny scenariusz. Może być jeszcze gorzej.

Są ofiary i wielu rannych. Wstrząsająca strzelanina w centrum handlowym. Z każdej strony padały strzały. Wielka panika w KaliforniiSą ofiary i wielu rannych. Wstrząsająca strzelanina w centrum handlowym. Z każdej strony padały strzały. Wielka panika w KaliforniiCzytaj dalej

Świat walczy z koronawirusem

W rozmowie z hiszpańskim dziennikiem "El Pais" Antonio Guterres ocenił, że powrót do normalności zależy od koordynacji działań państw w walce z pandemią. Dodał, że istnieją pesymistyczne prognozy. Mówił o "katastrofie dla półkuli południowej" oraz "depresji ekonomicznej na całym świecie, trwającej od 5 do 7 lat". Guterres zapowiada, że za jakiś czas trzeba będzie przestudiować genezy pojawienia się koronawirusa, szybkiego rozpowszechniania się go na świecie oraz działań, jakie podjęły kraje oraz Światowa Organizacja Zdrowia.

Polityk dodał, że nie ma żadnych uwag do kierownictwa Światowej Organizacji Zdrowia. Wspomniał też o uzależnieniu organizacji od Chin, o czym mówił między innymi prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump.

Dzisiaj grzeje: 1. Wykryto plagę nad polskim morzem. Zamknięto uwielbiane kąpielisko, pierwszy raz w tym roku
2. Zostały tylko 4 dni na dopełnienie obowiązku. ZUS ostrzega, inaczej nie będzie można skorzystać ze zwolnienia

- Znam ludzi z WHO i nie są oni kontrolowani przez żaden kraj. Zawsze działali w dobrej wierze, aby osiągnąć najlepszą koordynację działań pomiędzy krajami członkowskimi - ocenił sekretarz generalny Organizacji Narodów Zjednoczonych. Nie pierwszy raz ONZ dało swoją opinię na temat pandemii. O innej pisaliśmy tutaj.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Znany trener zmarł na COVID-19. Jeszcze niedawno prowadził drużynę na piłkarskim mundialu
  2. Kościół wprowadza zupełnie nowe zasady. Przy ołtarzu będzie obowiązywało coś, co nie miało miejsca od początku epidemii
  3. Tata zrobił córce zwykłe zdjęcie na wakacjach. Dopiero w domu zobaczyli szczegół, w który trudno uwierzyć
  4. Martyna Wojciechowska potwierdziła radosną nowinę. Na temat podróżniczki zrobiło się gorąco w sieci. Sypią się gratulacje
  5. Od wtorku znów mają nakaz noszenia maseczek, ludzie nie mogą uwierzyć. Wiadomość o sytuacji w Europa
  6. Pies tonął na jej oczach. Właścicielka rzuciła się do wody, fale przykryły ją

Źródło: Polsat News

Następny artykuł