Świat wygrywa walkę z koronawirusemWikipedia/ praca własna

Pierwszy, cały kontynent pokonał koronawirusa. Wspaniała wiadomość i ogromna nadzieja

Świat toczy walkę z pandemią koronawirusa. Na jednym z kontynentów wskaźnik zachorować jest tak niski, że mówi się o pokonaniu problemu. O które miejsce chodzi?

Świat wciąż zmaga się z panującą pandemią koronawirusa. Wiele państw zaczyna zdejmować restrykcje z powodu dobrych rokowań. Słowenia ogłosiła już nawet koniec epidemii. Na jednym z kontynentów również mówi się o pokonaniu choroby.

Dzisiaj otwieranie granic i znoszenie kwarantanny. Wielki powrót do normalności u naszego sąsiadaDzisiaj otwieranie granic i znoszenie kwarantanny. Wielki powrót do normalnościCzytaj dalej

Świat walczy z koronawirusem

Media informują, że miejscem gdzie wygrano walkę z koronawirusem jest Australia. Od 18 kwietnia liczna zachorowań jest coraz mniejsza. Dziennie odnotowywanych jest jedynie kilkanaście przypadków.

W Australii mieszka około 25 milionów ludzi. 23 kwietnia rząd poinformował, że jest tam łącznie 6661 przypadków zakażenia koronawirusem. Przez COVID-19 zmarło 75 osób. Ponad 5000 osób pokonało chorobę. Od początku kwietnia liczba zakażeń maleje. Od niedawna wynosi ona 1 procent.

Australia przygotowuje się do zniesienia ograniczeń i powrotu do normalnego trybu życia. Restrykcje mają zostać zdjęte w Nowej Południowej Wali. W przyszłym miesiącu dzieci wrócą do szkół.

Jak wygrać z koronawirusem?

W Australii wykonywano 12 tysięcy testów dziennie. Dzięki temu szybko diagnozowano zakażenia u nowych zarażonych. W połowie marca w kraju wprowadzono obowiązkowy dystans społecznych. Zamknięto takie placówki jak między innymi szkoły, kluby, restauracje. 20 marca australijski rząd zamknął także granice.

Wszyscy obywatele, którzy wracali do Australii zza granicy musieli odbyć obowiązkową 14-dniową kwarantannę. To właśnie wśród tych osób wykryto najwięcej przypadków zarażenia. Z powodu izolacji nie rozpowszechniali oni wirusa.

Dzisiaj grzeje: 1. Wygląda jak śmieć, ale jest bardzo niebezpieczny. Nie dotykaj i ostrzegaj innych
2. Resort Sprawiedliwości planuje kolejną, dotkliwą karę. Możesz stracić nawet 3 tys. zł

Profesor Tony Blakely zauważył, że powodem może być też fakt, że do Australii można dostać się jedynie drogą morską lub powietrzną.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Premier przekazał wiadomość bardzo późno w nocy. Zapadła decyzja po wielogodzinnych naradach, potwierdziło się wiele spekulacji
  2. Właściciel zmarł z powodu koronawirusa. Kundelek przez wiele miesięcy czekał na niego w szpitalu
  3. Tysiące Polaków mogą poczuć ogromne rozczarowanie. Chodzi o Boże Ciało
  4. Pandemia uderzyła, tysiące zachorowań i zmarłych. Nowy kraj na drugim miejscu najbardziej poszkodowanych na świecie
  5. Najpiękniejsza pilot na świecie? Podbija serca internautów
  6. Justyna Żyła zaskoczyła internautów. Wielu nadal nie może uwierzyć (FOTO)

Źródło: Radio Zet

Następny artykuł