świat pandemiafot. pixabay.com/mohamed_hassan

W których krajach oficjalnie nie ma jeszcze koronawirusa? Zostało ich bardzo mało, mogą nie mówić prawdy

Świat zmaga się z postępującą pandemią koronawirusa. Okazuje się, że są jednak państwa, które oficjalnie nie potwierdziły jeszcze żadnego zakażenia.

Od kilku miesięcy świat zmaga się ze straszną klęską, jaką jest pandemia koronawirusa SARS-CoV2. Wirus dotarł już do 181 krajów i regionów, jednak na mapie wciąż znajdziemy kilka państw, które nie potwierdziły jeszcze żadnego przypadku zakażenia.

Z ostatniej chwili: przedłużono zamknięcie granic Polski. Wiadomo do kiedyZ ostatniej chwili: przedłużono zamknięcie granic Polski. Wiadomo do kiedyCzytaj dalej

Świat dotknięty pandemią

Listę otwiera Korea Północna, której władze oficjalnie twierdzą, że udało się uniknąć zakażenia. Nie wiadomo, na ile te zapewnienia są prawdziwe, zwłaszcza gdy zdamy sobie sprawę z położenia geograficznego tego państwa oraz bliskiego powiązania kulturowego oraz podróżniczego z Chinami. W sąsiadującej Korei Południowej wykryto 9000 przypadków.

Według nieoficjalnych informacji przekazanych przez Al-Jazeerę, Korea Północna miała odnotować pierwszy przypadek zakażenia już 27 stycznia, jednak władze przemilczały tę sprawę, a dalszy słuch o chorych zaginął.

Na liście państw bez potwierdzonych przypadków znajdują się również Laos i Mjanma, jednak są to państwa, które podobnie jak Korea znajdują się w bliskiej odległości od Chin i wciąż przyjmują turystów z całego świata. Również bardziej oddalone Libia i Jemen nie podały oficjalnie żadnego przypadku zakażenia mimo sąsiedztwa z regionami dotkniętymi pandemią.

O liczbie zakażeń nie poinformowało jeszcze wiele afrykańskich państw, takich jak Botswana, Sudan Południowy, Mauretania, Mali czy Lesotho. W tych państwach istnieje jednak spore prawdopodobieństwo braku odpowiedniego dostępu do medycyny i niewielkiej liczby przeprowadzanych testów. Z zachorowań nikt może nie zdawać sobie nawet sprawy.

Dzisiaj grzeje: 1. Kolejny kraj w Europie przebił tragiczny bilans Chin. Ogromna umieralność nie tylko we Włoszech
2. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków

Wszystkie te przypadki braku zachorowań, mimo zapewnień władz, wydają się mało prawdopodobne lub co najmniej wątpliwe. Z tego powodu wszyscy mieszkańcy świata usilnie starają się przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się wirusa, między innymi poprzez zawieszenie planów podróżniczych na jakiś czas.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ministerstwo Zdrowia się pomyliło? Właśnie przekazali poprawioną liczbę chorych w jednym województwie
  2. Jakiego koloru banana wybierzesz? Wybór zdradzi o tobie wiele
  3. Wyznanie polskiej lekarki pracującej we Włoszech. Przykre i mocne słowa
  4. Tragiczna sytuacja we Włoszech. Mieszkańcy muszą zachowywać się wzorowo, jest lista zasad
  5. Polacy wracający do kraju muszą się przygotować. Czeka ich kwarantanna
  6. Nie żyje Andrzej Kot. Sport był dla niego całym życiem, przykra wiadomość

źródło: fly4free.pl

Następny artykuł