Świat koronawirus w ChorwacjiFot. Pixabay,com/Hans

Koronawirus w dwóch krajach, które Polacy uwielbiają odwiedzać. Pierwszy przypadek na Bałkanach

Świat obiegły wyjątkowo niepokojące informacje dotyczące koronawirusa. Wykryto zakażenia nim w dwóch krajach, które szczególnie chętnie odwiedzają turyści z Polski. Choroba pojawiła się również na Bałkanach.

Świat od wielu tygodni usiłuje uporać się z szalejącym koronawirusem, choroba jednak rozprzestrzenia się bardzo szybko i przejmuje kolejne kontynenty. Niestety wszystko wskazuje na to, że powoli opanowuje również Europę. We Włoszech zarażonych jest bardzo wiele osób, są już przypadki śmiertelne, a teraz pojawiły się najnowsze doniesienia o kolejnych dwóch krajach, w których potwierdzono pierwsze przypadki zarażenia.

Chory na koronawirusa na pokładzie WizzAira. Jest potwierdzenie liniiChory na koronawirusa na pokładzie WizzAira. Jest potwierdzenie liniiCzytaj dalej

Świat walczy z koronawirusem. Zarażenia w kolejnych dwóch krajach

Informacje o pierwszych zarażeniach w Austrii przekazała agencja APA. Zostały one już potwierdzone, a zgodnie z ustaleniami gazety Kronenzeitung, zarażone zostały dwie osoby w wieku 24-lat. Mieszkają w Innsbrucku, a obecnie znajdują się już w miejscowej klinice. RMF24 pisze, że jedna z nich pochodzi z Lombardii.

Drugim krajem, który po raz pierwszy potwierdził wystąpienie na swoim terenie przypadku zakażenia koronawirusem, jest Chorwacja. Tę informację przekazał premier państwa, Andrej Plenković. Jest to pierwszy przypadek wykrycia choroby na popularnych wśród turystów z Polski Bałkanach. Zarażony ma być młody mężczyzna, który przebywa w tym momencie w szpitalu w Zagrzebiu. Niedawno wrócił z Mediolanu.

Dzisiaj grzeje: 1. Polskie biuro podróży anuluje wycieczkę i wprowadza modyfikacje wyjazdów. Zmiany dotkną wielu turystów
2. Podatek od mięsa wymusi wegetarianizm? 15 zł więcej za 1 kg najtańszej wieprzowiny

Sytuacja w Europie jest coraz bardziej niepokojąca. Media niedawno przekazały, że osób zarażonych tylko we Włoszech jest już 270. W ciągu zaledwie kilku dni zmarło w wyniku choroby aż 7 osób.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ogromnie smutna wiadomość obiegła media. Śmierć była nagła, nikt nie mógł przewidzieć najgorszego, nie żyje Wojciech Potocki
  2. Bajecznie prosty sposób na gotowanie ziemniaków 4 razy szybciej. Ugotujesz nawet w 5 minut
  3. Wprowadzono dodatkowe kontrole na polskich lotniskach. Ważna wiadomość dla turystów
  4. Media nie mają litości dla Suntago Park of Poland. Wyjątkowo bolesna opinia
  5. Flixbus ma niespodziankę dla pasażerów. Nowe trasy ucieszą wielu Polaków
  6. Młodzieżowa reprezentacja Polski ma nowego trenera. Dla pracy z kadrą rozwiązał umowę z klubem

Źródło: RMF24

Następny artykuł