świat wiele ofiarfot. https://www.wallpaperflare.com/police-officer-standing-and-carrying-riot-shield-human-person-wallpaper-ewcpk

Są ofiary i wielu rannych. W mieście eksplodowały bomby. Wiadomości ze świata

Świat pogrążył się w żałobie po doniesieniach o eksplozjach bomb na terenie miasta. W wyniku tragicznych wydarzeń zginęło wiele osób. Media potwierdziły też informacje o rannych, którzy zostali przetransportowani do szpitali. O stratach dziennikarzom powiedział generał. Wiadomość została przekazana również przez siły zbrojne.

Świat jest wstrząśnięty wydarzeniami na Filipinach. W mediach pojawiły się informacje o eksplozjach bomb na południowym zachodzie kraju, które potwierdziły już filipińskie siły zbrojne. W wyniku tragicznych wydarzeń śmierć poniosło co najmniej 10 osób, natomiast kilkunastu rannych zostało przetransportowanych do szpitali. Wybuchy nastąpiły w odstępie godziny.

Sceny jak z filmu. W Tatrach padły strzały. Polak miał przy sobie brońSceny jak z filmu. W Tatrach padły strzały. Polak miał przy sobie brońCzytaj dalej

Po potwierdzeniu informacji o wydarzeniach z Filipin świat pogrążył się w żałobie. W mieście Jolo, w głównym ośrodku wyspy o tej samej nazwie w odstępie godziny doszło do 2 eksplozji bomb. Co najmniej 10 ofiar śmiertelnych oraz prawie 2 razy więcej rannych - to przykre skutki dramatycznego zdarzenia. Wojsko powiadomiło, że były to zamachy terrorystyczny.

Świat pogrążony w żałobie. Zamachy terrorystyczne na Filipinach

W związku z dramatycznymi wydarzeniami, do których doszło na Filipinach, świat skierował uwagę na dotknięty tragedią region. W rozmowie z dziennikarzami generał Corleto Vinluan przekazał, że co najmniej 5 ofiar śmiertelnych to wojskowi. Lokalne władze wcześniej także poinformowały o śmierci 5 żołnierzy oraz 17 rannych osobach.

Świat mieszkańców wyspy Jolo zadrżał, gdy w południe lokalnego czasu nastąpił pierwszy wybuch bomby. Niedługo później - po około godzinie, jak informują media - w pobliżu doszło do kolejnej eksplozji. Z wiadomości przekazanych przez filipińskie siły zbrojne wynika, że pierwszy ładunek to bomba domowej roboty, która została umieszczona na motocyklu. Ładunek wybuchł w pobliżu wojskowych pojazdów.

Dzisiaj grzeje: 1. Nowe wytyczne WHO dotyczące noszenia maseczek. Jednak nie wszyscy powinni je nosić
2. Krzysztof Jackowski miał wizję. Jasnowidz widział wszystko bardzo dokładnie. Jego słowa mogą wbić w fotel
3. Przykre wieści dla tysięcy emerytów. Minister Ardanowski nie pozostawia złudzeń

Świat nadal czeka, aż któraś z organizacji turystycznych przyzna się do zamachów na Filipinach. Podejrzenia dotyczą Abu Sajjafa, powiązanej z Państwem Islamskim, która w mieście Jolo ma swoją nieformalną siedzibę. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o ewakuacji tysięcy ludzi w obliczu zagrożenia niszczycielskim żywiołem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Justyna Żyła zrzuciła ubrania i pokazała ciało tysiącom Polaków na Instagramie. Obok niej gwiazda show TVN (FOTO)
  2. Matka tragicznie zmarłego Kacperka przerwała milczenie. W sprawę ponownie angażuje się Rutkowski
  3. Media podały niebywałe wiadomości o Kim Dzong Unie. Podjął niespodziewaną decyzję, miało być inaczej
  4. Kobieta wyszła z knajpy bez płacenia. Kiedy kelner podszedł do jej stolika aż pobladł
  5. Janusz zbiera nawet 400 grzybów dziennie. Ma genialnie prosty, sekretny trik na grzybobranie, kto by pomyślał
  6. Kujawsko-Pomorskie: kobieta wyrzuciła szczeniaki do śmietnika. Uwagę sąsiadów zwróciła zrozpaczona psia mama

Źródło: Polskie Radio

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł