świat - godzina policyjnaFot. unsplash.com/@ev

Nikt nie wyjdzie z domu po 17:00, kary są bardzo wysokie. Dwa kolejne kraje wprowadzają ostre reguły walki z chorobą

Świat stanął na głowie w obliczu ciężkiej sytuacji, jaką jest pandemia. Kolejne dwa kraje wprowadziły godzinę policyjną, by ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa.

Światjeszcze długo będzie pogrążony w chaosie. Epidemia zmusza władze państw do podejmowania radykalnych kroków, które mają na celu uchronienie mieszkańców przed chorobą. Pierwszym krajem, który wprowadził godzinę policyjną na czas zagrożenia epidemicznego, była Jordania. Teraz taką decyzję podjęły również Indie i Kuwejt.

Chińczycy mogą kłamać ws. śmiertelnych ofiar? Nagle zniknęły 22 mln użytkowników telefonówChińczycy mogą kłamać ws. śmiertelnych ofiar? Nagle zniknęły 22 mln użytkowników telefonówCzytaj dalej

Świat nad Zatoką Perską

W Kuwejcie godzina policyjna zacznie się w niedzielę o godzinie 17. Mieszkańcy są zmuszeni pozostać w domach aż do 4 nad ranem, pod karą pozbawienia wolności do 3 lat lub grzywny w wysokości 10 tys. dinarów (ok. 137 tys. zł). Przestrzegania nakazu będzie pilnować policja wspierana przez Gwardię Narodową. Wcześniej zostały zamknięte szkoły i uniwersytety, aż do 4 sierpnia, a rząd wstrzymał pracę na okres 2 tygodni.

Agencja KUNA zapewnia, że zapasy żywności zgromadzone w kraju są "bezpieczne i wystarczające". Zaapelowała do mieszkańców, by nie wykupywali wszystkiego już na początku, ponieważ nikomu niczego nie zabrakanie.

Indie są wdzięczne służbie zdrowia

Indie nieco inaczej podchodzą do kwestii godziny policyjnej. Obowiązuje ona w niedzielę od godziny 7 do 21, by wprowadzić mieszkańców w stan gotowości do walki z koronawirusem. Poszczególne prowincje wprowadzają dodatkowe zabezpieczenia, takie jak zamknięcie dróg dojazdowych do miast czy odwołanie lokalnych wyborów i uroczystości.

- Dzień ten będzie symbolem naszego opanowania i naszej determinacji w walce z epidemią. To doświadczenie przygotuje nas na przyszłe wyzwania - tłumaczył decyzję premier Narendra Modi.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje niemowlę zakażone koronawirusem. Pierwszy przypadek na świecie, łzy napływają do oczu
2. Skarbówka będzie mogła zablokować twoje konto. Wystarczy jedna rzecz, aby stracić dostęp do pieniędzy

Obywatele zostali wezwani do wyjścia na próg domu lub balkon o godzinie 17 w niedzielę, aby podziękować służbie zdrowia za ogromny wysiłek, jaki wkładają w opiekę nad chorymi. Będzie to wyrażone brawami oraz dzwonienie dzwonkami przez 5 minut, by pozdrowić i dodać odwagi lekarzom.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zakażony koronawirusem mężczyzna zdradził pierwsze objawy i rozwój choroby. Bardzo ważne słowa, trzeba wiedzieć
  2. Zaczął wbijać igłę w skórkę od banana. Genialny trik, po sekundzie na nagraniu widać powalające efekty
  3. Wyznanie polskiej lekarki pracującej we Włoszech. Przykre i mocne słowa
  4. Tragiczna sytuacja we Włoszech. Mieszkańcy muszą zachowywać się wzorowo, jest lista zasad
  5. Polacy wracający do kraju muszą się przygotować. Czeka ich kwarantanna
  6. Znany polski sportowiec aresztowany. Jeszcze niedawno był ulubieńcem kibiców

Źródło: Onet

Następny artykuł