świat pierwsza ofiara na litwieFot. Pixabay.com/blickpixel

Pierwsza ofiara śmiertelna koronawirusa w kraju obok Polski. Okoliczności zarażenia są wyjątkowo przykre

Świat obiegła bardzo smutna informacja. Kraj sąsiadujący z Polską odnotował pierwszą ofiarę śmiertelną koronawirusa na swoim terenie. Niestety możliwe, że zaraziła się w szpitalu.

Świat zmaga się od tygodni z pandemią koronawirusa. Niestety choroba odnotowana została już w dziesiątkach krajów na wielu kontynentach, coraz więcej państwa potwierdziło również przypadki śmiertelne. Takie niestety zdarzyły się również w Polsce, a teraz kolejny, europejski kraj przekazał smutne wieści. Litwa poinformowała o pierwszej ofierze koronawirusa na swoim terenie, a zmarła kobieta najprawdopodobniej zaraziła się w szpitalu.

Włochy opublikowały porażający raport. Nie wszyscy, którzy zmarli na koronawirusa, wcześniej chorowali, smutna prawdaWłochy opublikowały porażający raport. Nie wszyscy, którzy zmarli na koronawirusa, wcześniej chorowali, smutna prawdaCzytaj dalej

Świat obiegła smutna wiadomość. Przypadek śmiertelny w kolejnym kraju

Pierwszą ofiarą choroby z Chin na Litwie jest kobieta w starszym wieku, o czym poinformowało tamtejsze ministerstwo zdrowia. Do smutnej sytuacji doszło w Wiłkomierzu, a pacjentka leczona miała być w miejscowym szpitalu.

- W czwartek osoba ta została wypisana. Nazajutrz ponownie przywieziono ją do kliniki; wkrótce potem zmarła - mówił podczas konferencji prasowej Algirdas Szeszelgis, litewski wiceminister zdrowia.

Co ciekawe, to, że kobieta była chora na koronawirusa, na jaw wyszło dopiero przy okazji badań, które przeprowadzono po jej śmierci.

- Niewykluczone. że kobieta została zakażona w szpitalu - cytuje wiceministra Interia.

Podejrzenia związane są z tym, że w szpitalu, w którym przebywała kobieta, potwierdzono obecność choroby u jednej z lekarek. Mogła mieć ona kontakt nawet ze 160 osobami, a wielu z nich to lekarze i personel medyczny.

Dzisiaj grzeje: 1. Rozpaczliwy apel Polaków o pomoc. Mają 48 godzin na powrót do domu, potem będą mieli ogromne problemy
2. Przestępcy znaleźli wyjątkowo perfidny sposób na okradanie mieszkań. Uważaj, kto do Ciebie puka

Przypadek tego zakażenia jest wyjątkowo przykry, jak podkreślał wiceminister, "kobieta ta nigdzie nie wyjeżdżała". Wiadomo, że miała również kontakt z osobami, które były niedawno w Afryce, Dubaju, Włoszech czy Egipcie. Do tej pory na Litwie odnotowano 69 przypadków zakażenia.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mamy przełom ws. koronawirusa? Naukowcy informują o skutecznym leku, jest znany od 70 lat
  2. Oficjalna wiadomość. Ważne zmiany dotyczące zakupów w Polsce
  3. Wyznanie polskiej lekarki pracującej we Włoszech. Przykre i mocne słowa
  4. Tragiczna sytuacja we Włoszech. Mieszkańcy muszą zachowywać się wzorowo, jest lista zasad
  5. Polacy wracający do kraju muszą się przygotować. Czeka ich kwarantanna
  6. Polscy skoczkowie poddani kwarantannie. W izolatce również Adam Małysz

Następny artykuł