Świat uderzenie cyklonuScreen/Twitter.com/CNN International

Stało się, zginęło 2-miesięczne dziecko i inne ofiary, dopiero początek. Żywioł uderzył za granicą

Świat obiegły nagrania oraz informacje o uderzeniu bezlitosnego żywiołu. Niestety wiadomo już, że są pierwsze ofiary.

Świat zmagać się musi nie tylko z koronawirusem, ale również bezlitosną naturą, której czasem człowiek nie jest w stanie ujarzmić. Dzieje się tak również w przypadku cyklonu Amphan, który z całą siłą uderzył w wybrzeże Bangladeszu oraz Indii. Niestety są już pierwsze ofiary niespokojnej pogody.

Ile będą kosztować Polaków wakacje w górach? Ceny wyszły na jawIle będą kosztować Polaków wakacje w górach? Ceny wyszły na jawCzytaj dalej

Świat walczy z naturą

Cyklon Amphan jest jednym z najpotężniejszych, jakie pojawiły się na tych terenach w ostatniej dekadzie. Niestety zagraża on milionom mieszkańców Bangladeszu i Indii, trwa ciągła ewakuacja, ale utrudniona jest przez szalejącą pandemię. Sytuacja jest naprawdę zła.

Portal Hindustan Times, na który powołuje się Radio ZET, niestety potwierdzono już pierwsze ofiary bezlitosnego cyklonu. Wśród nich jest m.in. dwumiesięczne dziecko. Gdy spokojnie spało, niestety zawalić się na nie miała ściana. Media nie podają na razie, ile dokładnie osób ucierpiało lub straciło życie.

Meteorolodzy ostrzegali przed tym cyklonem już od dłuższego czasu, jednak uchronienie mieszkańców przed jego skutkami było wyjątkowo trudne ze względu na koronawirusa oraz zachowywanie zasad bezpieczeństwa. W sieci pojawiły się już pierwsze nagrania, które prezentują, jaką siłę ma żywioł - na razie Indie i Bangladesz zmagają się z deszczem oraz porywistym wiatrem. Jak podaje TVN Meteo, najgorsze ma jednak nastąpić wieczorem czasu lokalnego, kiedy cyklon uderzy z pełną mocą.

Dzisiaj grzeje: 1. Wyznanie chińskiej pisarki. Mówi o okłamywaniu mieszkańców, mocne oskarżenia
2. Już dziś wchodzi restrykcyjny zakaz. Oburzeni Polacy będą musieli szukać innych rozwiązań

Jak informuje BBC, ewakuowano już milion mieszkańców z najbardziej zagrożonych terenów. Akcja trwa bezustannie, jednak część ludzi nie zgadza się na ucieczkę - wielu z nich boi się zamknięcia w schronie wraz z innymi ludźmi, gdzie rozprzestrzeniać się może łatwiej koronawirus.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pilne ostrzeżenie dla klientów Orange i Play. Pod żadnym pozorem nie wolno otwierać konkretnej wiadomości
  2. Zamontował kamerę w domu, aby zobaczyć, co robi golden retriever. Gdy obejrzał nagranie, odebrało mu mowę
  3. Milionom ludzi zagraża nie tylko koronawirus. Żywioł uderzy w środę za granicą
  4. Dziecko z Polski zaginęło 26 lat temu. Właśnie odnalazła się na drugim końcu świata?
  5. 97 milionów ludzi i żadnego zgonu. Nikt inny nie poradził sobie z epidemią tak jak oni
  6. Wielka radość w rodzinie Mariusza Pudzianowskiego. "Już za chwilę będzie nas więcej" (FOTO)

Źródło: Radio ZET

Następny artykuł