świat turyści w kosmosieFot. Pixabay.com/skeeze/zdjęcie poglądowe

Wyślą pierwszych turystów w kosmos. Ogłoszono termin, szybciej niż ktokolwiek myślał

Świat już niedługo będzie mógł być podziwiany przez turystów z kosmosu. Każdy czekał na tę chwilę, nikt nie wierzył jednak, że nastąpi aż tak szybko.

Świat widziany z kosmosu musi być niesamowity. Do tej pory nie mógł się o tym przekonać żaden turysta, wkrótce jednak będzie się to mogło zmienić. Firma Elona Myska właśnie ogłosiła termin, w którym rozpoczną się pierwsze loty komercyjne w kosmos. SpaceX od dawna pracowało nad tym projektem, nikt jednak nie spodziewał się, że do jego realizacji dojdzie aż tak szybko.

Najbardziej nawiedzone miejsce na Mazowszu. Jego historia jest strasznaNajbardziej nawiedzone miejsce na Mazowszu. Jego historia jest strasznaCzytaj dalej

Turyści będą mogli podziwiać świat z kosmosu

Jak zapowiada firma SpaceX, pierwszy turyści pojawią się na ziemskiej orbicie już w 2021 roku. Ma to być czterech śmiałków, którzy spędzą w tej tajemniczej przestrzeni aż 5 dni. Niestety wciąż oficjalnie nie podano ceny za bilet na taką wycieczkę, można jednak przypuszczać, że koszta są zawrotne.

W organizacji tej niezwykłej atrakcji pomagać ma firma Space Adventures, która jako pierwsza podjęła się prób wysyłania turystów w kosmos. Działo się to jeszcze w latach 2001-2009, jednak pochłaniało gigantyczne pieniądze. Jak przekazuje Daily Web, założyciel przedsiębiorstwa miał wydać na inwestycję około 30 milionów dolarów.

Dzisiaj grzeje: 1. Dostaniesz 23 tys. zł za przeprowadzkę do Włoch. Jest tylko jeden haczyk
2. Widzisz butelkę nad kołem swojego samochodu? Miej się na baczności, możesz być w dużym niebezpieczeństwie

Dokładna data lotu nie jest jeszcze znana, wciąż bowiem trwają do niej dokładnie przygotowania. Firma deklaruje jednak mimo wszystko, że stanie się to pod koniec 2021 roku, a w połowie 2022 roku wysłana zostanie już druga tura. Oprócz przygotowania ogromnych pieniędzy, kosmiczni turyści będą musieli przejść również specjalistyczne szkolenie. Zgodnie z zapowiedziami SpaceX, trwać ono może od kilku do nawet kilkunastu tygodni.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Małżeństwo postanowiło się rozstać po 19 latach razem. Po rozwodzie żona dostała od męża list, który wywołał u niej ciarki
  2. Jutro pod żadnym pozorem nie kupuj pączków. Ujawniono druzgocące informacje przed tłustym czwartkiem
  3. Tragedia podczas wakacji na Kanarach. 5-letnie dziecko nie żyje, rodzina we łzach
  4. Po porwaniu przez lawinę, Urubko wysłał niesamowicie smutną wiadomość. Podjął decyzję
  5. Lawina uderzyła prosto w turystki. Akcja ratunkowa narciarzy została nagrana, dramatyczne chwile
  6. Mistrz świata w skokach narciarskich wraca do startów. Zobaczymy go już w Rasnovie

Źródło: DailyWeb

Następny artykuł