świat walka ze zmianami klimatuScreen/youtube/Business Insider

Najbogatszy człowiek świata oddał prawdziwą fortunę. Kwota robi wrażenie, ale cel jest piękny

Świat bezustannie się zmienia, a postępujące zmiany klimatu są bardzo niepokojące. Najbogatszy człowiek świata nie zamierza jednak siedzieć bezczynnie i na walkę przeznacza prawdziwą fortunę.

Świat jest bezsprzecznie cały czas zmieniany przez ludzi. Budujemy kolejne maszyny i tworzymy technologie wpływające na różne aspekty życia na Ziemi. Niestety nie wszystkie działania prowadzą do poprawy warunków przyrodniczych i środowiska naturalnego. Wiele z nich wywołuje postępujące zmiany klimatu, co jest coraz lepiej zauważalnym problemem.

Dramatyczne doniesienia z Chin w mediach. Plączą się w zeznaniach, nikt nie zna prawdy?Dramatyczne doniesienia z Chin w mediach. Plączą się w zeznaniach, nikt nie zna prawdy?Czytaj dalej

W walkę z tymi zmianami z każdym dniem angażuje się coraz więcej ludzi. Nie tylko zwykłych i przeciętnych, ale również tych z pierwszych stron gazet - celebrytów, biznesmenów, a nawet miliarderów. Najbogatszy człowiek świata - szef Amazona, Jeff Bezos - ogłosił, że zamierza przeznaczyć ok. 8 procent swojego majątku na walkę o środowisko.

Świat potrzebuje pomocy

Całkiem niedawno, gdy Australię trawiły ogromne pożary, Bezos zaangażował się w akcję niesienia pomocy i przekazał pokaźną darowiznę. Teraz pokazuje, że to nie był jednorazowy gest dobrej woli, a rzeczywiście zależy mu na naszej planecie i chce o nią dbać.

- Chcę współpracować z innymi zarówno w intensyfikowaniu znanych już jak i w poszukiwaniu nowych sposobów walki z dewastującym wpływem zmian klimatycznych na tej planecie, którą wszyscy zamieszkujemy - napisał na swoim Instagramie.

Zapowiedział rozpoczęcie akcji za pośrednictwem funduszu Bezos Earth Fund już podczas tegorocznego lata.

Kwota robi wrażenie, ale to kropla w morzu potrzeb

Bezos zadeklarował przekazanie 130 mld dolarów na walkę ze zmianami klimatu. Jak przeliczyły media, to około 8% jego fortuny. Kwota jest gigantyczna i większość ludzi na świecie może o takiej gotówce jedynie pomarzyć, walka o naszą planetę jednak jest wyjątkowo kosztowna. Jak sam miliarder podkreślał, będzie ona wymagała nie jednorazowego datku, ale współpracy wielkich i małych firm, organizacji międzynarodowych, rządów państw i wielu innych jednostek.

Dzisiaj grzeje: 1. Sztorm wyrzucił na brzeg statek widmo. Władze apelują, by nikt się nie zbliżał
2. Niemal 800 tys. emerytów ma jeszcze niecałe 2 tygodnie. Potem ZUS wszczyna postępowanie

Bezos zapowiedział, że zmianę świata zacznie od własnej firmy. Amazon ma stać się neutralny pod względem emisji związków węgla do atmosfery. Do 2040 roku firma ma np. kupić 100 tys. elektrycznych pojazdów dostawczych oraz podjąć szereg innych działań. Szef Amazona nie jest pierwszym bogaczem, który zdecydował się zacząć działać w sprawie naszej Ziemi. Przed nim pokaźne sumy przekazał już m.in. Michael Bloomberg, Bill Gates czy Tom Steyer.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Today, I’m thrilled to announce I am launching the Bezos Earth Fund.⁣⁣⁣ ⁣⁣⁣ Climate change is the biggest threat to our planet. I want to work alongside others both to amplify known ways and to explore new ways of fighting the devastating impact of climate change on this planet we all share. This global initiative will fund scientists, activists, NGOs — any effort that offers a real possibility to help preserve and protect the natural world. We can save Earth. It’s going to take collective action from big companies, small companies, nation states, global organizations, and individuals. ⁣⁣⁣ ⁣⁣⁣ I’m committing $10 billion to start and will begin issuing grants this summer. Earth is the one thing we all have in common — let’s protect it, together.⁣⁣⁣ ⁣⁣⁣ - Jeff

Post udostępniony przez Jeff Bezos (@jeffbezos)

ZOBACZ TAKŻE:

  1. TVN podał najsmutniejszą wiadomość. Nikt się tego nie spodziewał, uwielbiany aktor zmarł przedwcześnie
  2. Ważne, szybko musisz zwrócić znany produkt do Biedronki. Powód jest podejrzany i tajemniczy
  3. Ignorancja turystów wkroczyła na nowy poziom. Weszli na dach, internauci nie mają litości
  4. KPN ostrzega turystów. Ogromne niebezpieczeństwo, ogłoszono zakaz wstępu
  5. Poklepał celnika po plecach, bardzo gorzko pożałował. Tysiące osób żądało uwolnienia, międzynarodowy skandal
  6. Znany dziennikarz przekreśla szansę Dawida Kubackiego. "Stefan Kraft jest regularny jak Liverpool"

Źródło: RMf24

Następny artykuł