Świat zwiedził w 80 dniyoutube.com/ Damian Orszak (screen)

Oglądaliście "W 80 dni dookoła świata"? Cudowny film

Świat jest niezwykły. Wielu osób marzy o tym, aby zwiedzić go w całości. Udało się to bohaterowi pewnego filmu, który podbił serca widzów. Chodzi o "W 80 dni dookoła świata". Oglądaliście tę produkcję?

Świat jest przepiękny. Jest pełen niezwykłych miejsc, często bardzo różnych od siebie. Pokazuje to kultowy film "W 80 dni dookoła świata". Seans to prawdziwa podróż po niezwykłych zakątkach globu.

Władze potwierdziły. Zakaz zbliżania się do popularnej polskiej plaży. Jest groźnieWładze potwierdziły. Zakaz zbliżania się do popularnej polskiej plaży. Jest groźnieCzytaj dalej

Zwiedzić świat w 80 dni

Film powstał w 2004 roku. To familijna i przygodowa koprodukcja irlandzko-niemiecko-amerykańsko-brytyjska. Reżyserem był Frank Coraci Scenariusz filmu został oparty na słynnej powieści Juliusza Verne’a pod tytułem "W osiemdziesiąt dni dookoła świata". Pojawiły się jednak pewne zmiany. W porównaniu z książką, w filmie została wyeksponowana rola Passepartouta.

Głównym bohaterem opowieści jest Phileas Fogg, który jest statecznym, bogatym i skromnym samotnikiem. Zaskoczeniem dla wszystkich jest zdarzenie, podczas którego zakłada się o 20.000 funtów szterlingów ze swoimi znajomymi z gry w wista, że objedzie świat wokoło w ciągu 80 dni.

Na ekranie można zobaczyć takich aktorów jak Jackie Chan, Steve Coogan, Arnold Schwarzenegger, Kathy Bates, Cécile de France i Jim Broadbent. FIlm odniósł komercyjny sukces. W samych Stanach Zjednoczonych zarobił 24 004 159 dolarów. Był także wielkim hitem w Wielkiej Brytanii, Tajlandii, Holandii oraz we Włoszech.

Dzisiaj grzeje: 1. Polsat informuje. Znów wszystko zamykają. Premier potwierdził. Smutne wieści z zagranicy
2. Operatorzy nie zdążyli dobiec, gdy prowadzący prosił o pomoc. "Pytanie na śniadanie" ma na swoim koncie więcej wpadek

Pomimo sukcesu, film nie spotkał się z pozytywnym odbiorem wśród krytyków. Dowodem na to jest fakt, że 2005 roku Arnold Schwarzenegger został nominowany w kategorii Najgorszy aktor drugoplanowy podczas rozdania Złotych Malin. Sam film był nominowany w kategorii Najgorszy remake lub sequel. Oglądaliście ten film?

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dwa jamniki weszły na wybieg ogromnego lwa. Finał sprawia, że opada szczęka
  2. Pożary w USA uchwycone przez satelitę. Gigantyczne tumany dymu i ognia
  3. Natychmiast wzywali pomoc, widok wyciskał łzy. Straszna scena na polskiej plaży
  4. Chcą zmienić zasady zakazu. Będzie inaczej, znamy szczegóły
  5. Anna Lewandowska musi prosić o pomoc. Sytuacja jest dramatyczna
  6. Ogromny nowofundland daje dziecku buziaka. Reakcja chłopca bezcenna

Źródło: Wikipedia

Następny artykuł