świat sierociniec HaitiFot. Pixabay.com/kropekk_pl

13 dzieci nie żyje, nie miały żadnych szans. Ratownicy dotarli za późno, wiadomości z zagranicy wyciskają łzy

Świat obiegły tragiczne wiadomości. Za granicą doszło do makabry w sierocińcu. Nie żyje 13 dzieci, gdy ratownicy dotarli na miejsce, było już za późno.

Świat jest wstrząśnięty wydarzeniami, które rozegrały się w Haiti. W ogniu stanął cały sierociniec, a 13 dzieci nie udało się uratować. O wszystkim w piątek poinformowała opiekunka do maluchów, Rose-Marie Louis, cytowana przez Polsat News.

Gorszej rzeczy w samolocie już nie można zrobić. Trzeba nie mieć wstydu [FILM]Gorszej rzeczy w samolocie już nie można zrobić. Trzeba nie mieć wstydu [FILM]Czytaj dalej

Louis przekazała wiadomości agencji AP. Sierociniec znajdował się w miejscowości Kenscoff niedaleko Port-au-Prince. Jak wynika z przekazywanych informacji, ogień pojawił się późnym wieczorem w czwartek, lecz ratownicy przyjechali dopiero po 1,5 godziny.

Świat w żałobie po śmierci 13 dzieci

Wszystko działo się około 3-4 w nocy czasu polskiego, a do światowych mediów dotarło kilkanaście godzin później. Gdy strażacy dotarli na miejsce, niestety było już za późno. W ogniu zginąć miało siedmioro malutkich dzieci oraz sześcioro dziesięcio- oraz jedenastolatków.

Jak wynika z przekazywanych informacji, w budynku miały być problemy z generatorem i falownikiem prądu, przez co pomieszczenia oświetlano świecami. Choć nie jest to potwierdzone, przypuszcza się, że to mogło być przyczyną pożaru. Agencja nie podaje, ile dzieci łącznie mieszkało w placówce i ile z nich udało się uratować.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gratulacje spływają od fanów. Aleksandra Kwaśniewska i Kuba Badach mają powody do świętowania „W końcu”
  2. Pilna decyzja GIF. Z aptek zniknął ważny lek
  3. Tragiczna wiadomość, nie żyje wspaniały Polak. Uratował dziesiątki istnień, GOPR w żałobie
  4. Straszna wiadomość z zapory w Solinie. 20-latek nie żyje
  5. Huragan wyrzucił na brzeg potwora. Brytyjczycy już zaczęli nazywać go Nessie
  6. Ponad 20 osób nie żyje, jest wielu poszkodowanych. Tragiczny bilans zwiększa się z każdą godziną

Źródło: Polsat News

Następny artykuł