Świat. Nawrót epidemii w jednym z państwMARCO BERTORELLO/AFP/East News (zdjęcie poglądowe)

Przez 100 dni nie mieli nowych zakażeń. Niestety, wielki powrót koronawirusa

Świat jakiś czas temu informował o zakończeniu epidemii koronawirusa w jednym z państw. Niestety, władze tego kraju nie mają powodu do radości. Teraz potwierdzono obecność SARS-CoV-2 u czterech osób. Postanowiono zaostrzyć niektóre restrykcje. Spekuluje się również o powodzie zakażenia.

Świat od miesięcy walczy z pandemią koronawirusa. W pewnym momencie w niektórych państwach sytuacja znacznie się poprawiła. Były też kraje, które oficjalnie ogłosiły koniec epidemii. W jednym z takich miejsc pojawiły się cztery nowe zakażenia. Władze natychmiastowo zaostrzyły ograniczenia. Nie znany jest powód nawrotu, ale są pewne podejrzenia.

Turyści z Niemiec surowo ukarani w Polsce. Nawet wielu Polaków nie wie, że nie możnaTuryści z Niemiec surowo ukarani w Polsce. Nawet wielu Polaków nie wie, że nie możnaCzytaj dalej

Świat. Powrót epidemii w jednym z państw

Kraj, o którym mowa, to Nowa Zelandia. W kwietniu władze ogłosiły, że są pierwszym państwem, który wygrał z epidemią koronawirusa. Można o tym przeczytać tutaj. Teraz wirus powrócił. Potwierdzono jego obecność u czterech osób. Są to członkowie rodziny z Auckland. Nie wiadomo jednak, co jest powodem zakażenia.

Pomimo zakończenia epidemii, w Nowej Zelandii wciąż obowiązywały ścisłe restrykcje. Nie przyjmuje się żadnych turystów z zagranicy, a powracający obywatele muszą odbyć kwarantannę w specjalnym ośrodku. Zakażona rodzina nie opuszczała kraju ani do niego nie wracała. Pojawiła się pewna teoria.

Agencja prasowa Reuters podaje, że nowozelandzki minister zdrowia Ashley Bloomfield, podejrzewa, że wirus mógł znajdować się na opakowaniu mrożonki. Okazuje się, że jeden z członków rodziny pracuje w chłodni. Światowa Organizacja Zdrowia nie potwierdziła jednak, że SARS-CoV-2 może być przenoszony na opakowaniach żywności.

Dzisiaj grzeje: 1. Podsłuchał turystów w restauracji w Zakopanem. Włos jeży się na głowie, zero zahamowań
2. WP: Władza forsuje zmianę ustawy. Służby dostaną niemal nieograniczone uprawienia

Premier Jacinda Ardern szybko podjęła decyzją o zaostrzeniu restrykcji. CNN informuje, że będą one obowiązywały do piątku. Mowa o zasadzie zachowania dystansu społecznego, ograniczeniach dotyczących zbiorowisk oraz zamknięciu szkół w Auckland.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zbigniew Boniek podzielił się swoją radością na Twitterze. Internauci gratulują nowego członka rodziny (FOTO)
  2. Ksiądz ujawnił szczegóły pogrzebu Piotra Woźniaka-Staraka. Nigdy wcześniej nie widział niczego podobnego
  3. Tysiące zakażonych po jednej modlitwie. Dramatyczne wiadomości ze świata
  4. Hit, wyciekło zdjęcie Macierewicza na wakacjach. Poszalał
  5. Wysłała rodzicom zdjęcie z wakacji. Nie zauważyła jednej rzeczy, ale wstyd
  6. Poranki, które zna każdy właściciel psa. Michał Szpak pokazał, jak wita go ukochany czworonóg

Źródło: Wirtualna Polska

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł