świat usłyszał o kolejnym zamachugoogle/ maps/ screen

Są ofiary śmiertelne i ranni. Doszło do silnej eksplozji. Niewiarygodne doniesienia ze świata

Świat usłyszał o tragicznych doniesieniach. Doszło do eksplozji, która miała odebrać życie wysokiemu rangą urzędnikowi. Są ranni i ofiary śmiertelne. Na miejscu rozpętał się chaos, brakowało karetki.

Świat nie może uwierzyć w kolejny zamach, jaki zaplanowano w Afganistanie, by usunąć wiceprezydenta kraju. Amrullah Saleh podróżówał samochodem wraz z synem, gdy w pobliżu wybuchła bomba. Do zdarzenia doszło w środę rano na ulicach Kabula. Rzecznik wiceprezydenta przekazał informacje w tej sprawie.

Brat Agaty Dudy przerwał milczenie i wyjawił całą prawdę. Odsłonił kulisy, odważne słowaBrat Agaty Dudy przerwał milczenie i wyjawił całą prawdę. Odsłonił kulisy, odważne słowaCzytaj dalej

Do tej pory ustalono, że w wyniku wybuchu bomby 16 osób zostało poszkodowanych, a 12 jest rannych. Rzecznik Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Afganistanu Tariq Arian, powiedział agencji AFP, że na podstawie wstępnych ustaleń w wybuchu zginęły dwie osoby. Wiceprezydent i jego syn przeżyli atak, w którym mieli zginąć.

Świat czekał na wieści o wiceprezydencie

- Ta okrutna próba terrorystyczna nie powiodła się i Amrullah Saleh przeżył dzisiejszy atak w Kabulu - przyznał rzecznik wiceprezydenta Razwan Murad cytowany przez Polsat news. Potwierdził także, że Saleh nie został poważnie ranny.

Zginęły przypadkowe osoby, jeden ze świadów zdarzenia stracił brata. Powiedział reporterowi Reutersa, jak wyglądała sytuacja po zamachu. Zauważył, że nie było nawet karetki, a policja ociągała się z przyjazdem. Rzecznik Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Afganistanu dodał, że eksplozja wywołała pożar w okolicznych budynkach, gdzie sprzedawane są m.in. butle z gazem. To może doprowadzić do kolejnych tragedii.

- Nic mi nie jest, ale niektórzy z moich ochroniarzy zostali ranni. Mój syn, który był ze mną w samochodzie i ja czujemy się dobrze - powiedział po wybuchu. Dodał, że ma kilka oparzeń dłoni i twarzy. "Wybuch był silny" - powiedział wiceprezydent kraju Amrullah Saleh.

Dzisiaj grzeje: 1. Polsat potwierdza. Rząd podjął decyzję. Jesienią Polaków czeka prawdziwa rewolucja
2. Został zwolniony z Pytania na śniadanie z dnia na dzień. Teraz odpowiada na pytania o kłótnie za kulisami

To nie pierwszy atak na Saleha

Telewizja AlJazerra przekazała, że na razie nie są znane przyczyny zamachu, nie ma także informacji o zatrzymaniu ewentualnych sprawców. Agencja Reuters podaje, że zamachu dokonano przed długo oczekiwanymi rozmowami pokojowymi pomiędzy rządem Afganistanu a talibami, które miały się odbyć w Ad-Dauha, stolicy Kataru. Na życie Saleha, byłego szefa wywiadu, juz kilkukrotnie podnoszono rękę. Przeżył nie jedeną próbę zamachu, do ostatniej doszło w jego biurze w ubiegłym roku. Zginęło wtedy 20 osób.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dorobił się milionów na przemyśle futrzarskim. Milioner tłumaczy się z warunków panujących na fermach zwierząt
  2. Ziemia ma tak naprawdę 16 lat. Astronomowie potwierdzają
  3. TVP donosi. Doszło do poważnego wypadku z udziałem polskich służb
  4. Polsat potwierdza. Rząd podjął decyzję. Jesienią Polaków czeka prawdziwa rewolucja
  5. Największa gwiazda Opola trafiła do sądu. Fani nie mogą uwierzyć. O co chodzi?
  6. Dwa puszczone luzem psy śmiertelnie pogryzły jamnika na oczach właścicielki. Opiekun psów nie zareagował

Źródło: Polsat News

Następny artykuł