Świat słyszy o tragedii Bangladeszu.Fot. Google Maps (zdjęcie ilustracyjne)

Wiele ofiar śmiertelnych. Doszło do wielkiej eksplozji. Wiadomości ze świata

Świat usłyszał o tragicznym zajściu na południu Azji, które pochłonęło przynajmniej 17 ofiar śmiertelnych. Do zdarzenia doszło w jednej ze świątyń. Już teraz służby podały najbardziej prawdopodobny scenariusz piątkowego dramatu mieszkańców stolicy.

Świat ponownie usłyszał o regionie południowej Azji, jednak w kontekście nie coraz silniejszych Chin, a Bangladeszu, który w piątek (4 września) przeżył tragedię mieszkańców stołecznej Dhaki. W godzinach wieczornych zgromadzeni wierni musieli zmierzyć się oko w oko z niszczycielskim ogniem.

Wybuch gazu na Dolnym Śląsku. Słychać było tylko potężny huk. Sytuacja jest przytłaczającaWybuch gazu na Dolnym Śląsku. Słychać było tylko potężny huk. Sytuacja jest przytłaczającaCzytaj dalej

Świat spogląda w stronę Bangladeszu

Jak podają dziennikarze Polsat News, do piątkowego wybuchu doszło w jednym z meczetów w okolicach Dhaki. Według szefa miejscowej policji cytowanego przez PAP Zayedula Alama, z tragedią mierzyli się wierni świątyni Baitus Salat Jame w dystrykcie Narayanganj. Świat o wybuchu usłyszał dzień później, w sobotę, 5 września, kiedy to władze kraju podały szacowaną liczbę ofiar wybuchu.

Jak podaje zastępca komendanta straży pożarnej i obrony cywilnej, Abdullah Al Arefin, w meczecie doszło do ulotnienia się gazu, który nie mógł ujść poza budynek (wszystkie okna były pozamykane ze względu na klimatyzację). Najbardziej prawdopodobnym scenariuszem wybuchu była nieszczelność podziemnej instalacji gazowej. Co więcej, za pośrednictwem krajowych stacji telewizyjnych, świat usłyszał o kolejnych wybuchach - zaraz po eksplozji ogniem zajęło się sześć klimatyzatorów.

Nie tylko Bejrut. Świat słyszy o kolejnej katastrofie na wschodzie

- Widziałem dym buchający z meczetu po głośnej eksplozji, a ludzie krzyczeli. Niektórzy rzucali się na ulicę, próbując ugasić płomienie na swoich ciałach - relacjonował jeden ze świadków zdarzenia, cytowany przez Polsat News, Mohammad Ratan.

Dzisiaj grzeje: 1. Dramat u Martyniuków. Czarny scenariusz, którego nikt się nie spodziewał
2. Beata Kozidrak wyszła na scenę, nagle w jej oczach pojawiły się łzy. Trudno powstrzymać emocje

Jak informują miejscowi lekarze, pobliskie placówki przyjęły co najmniej 37 osób z poparzeniami do 90 proc. powierzchni ciała. Według najnowszych raportów, w wyniku wybuchu życie straciło 17 poszkodowanych, jednak świat może usłyszeć o kolejnych przypadkach. Medycy zaznaczają, że wielu hospitalizowanych jest w stanie krytycznym. Co ważne, w tym samym czasie zespoły ratunkowe interweniowały również we wcześniej dotkniętym eksplozją Bejrucie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Podczas wybuchu z domów zniknęły zwierzęta. Nagranie z monitoringu wprawia w osłupienie
  2. Amerykanie testują broń przed którą nie ma obrony. Rosjanie przodują w tej technologii
  3. TVN przekazało pilny apel z Sopotu. Sytuacja wymyka się spod kontroli. Nie jest dobrze
  4. WizzAir zmienia zasady podczas lotu. Pasażerowie nie będą zadowoleni
  5. Koronawirus w natarciu. Padł nowy rekord. Rząd potwierdza informację
  6. Zmartwiona suczka podbiegła do obcych ludzi. Błagała o pomoc, chodziło o jej dzieci

Źrodło: Polsat News

Następny artykuł