świat jezioro ciekawostkifot. wikimedia.com/Neha iitb/CC BY-SA 4.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/deed.en

Jezioro Szkieletów skrywa wielką tajemnicę. Gdy woda opada, ujawnia się smutna prawda

Świat nie przestaje ujawniać nam swoich ciemnych sekretów. Niektóre są naprawdę mroczne i z trudem się o nich czyta, ale ciekawość każe zobaczyć je na własne oczy.

Tajemnice, które skrywa przed nami świat, często dotyczą ludzkości. Niezwykle mroczną historię ma za sobą jezioro Roopkund, jednak jego zagadka nie została jeszcze do ostatecznie rozwiązana. Badacze szukają odpowiedzi już od 1942 roku, gdy na brzegu po raz pierwszy pojawiły się ludzkie szczątki.

Otwierają miasto zamknięte po tragicznej katastrofie jądrowej. Rzut kamieniem od elektrowniOtwierają miasto zamknięte po tragicznej katastrofie jądrowej. Rzut kamieniem od elektrowniCzytaj dalej

Jaką mroczną historię skrywa przed nami świat?

Jezioro Roopkund znajduje się w stanie Uttarakhand w Indiach, na wysokości ponad 5000 m n.p.m. Początkowo znane było jako piękne jezioro polodowcowe, jednak w 1942 roku strażnik parku odkrył jego wstrząsający sekret - gdy wody opadły, na ląd wyłoniły się setki ludzkich szczątków. Początkowo myślano, że są to japońscy żołnierze pozostawieni w górach na pewną śmierć, jednak nie była to prawda.

Po zbadaniu grobu przez Brytyjczyków, okazało się, że kości pochodzą prawdopodobnie z 850 roku naszej ery. Aż do 2004 roku uczeni bezskutecznie próbowali znaleźć odpowiedź na pytanie jak zginęli ci ludzie. W pewnym momencie nastąpił przełom, którym okazała się być stara, hinduistyczna legenda o Nanda Devi - bogini czasu i śmierci, żony Siwy. Podanie głosi, że zrzucała ona bloki skalne na podróżnych, skazując ich na pewną śmierć.

Dokładne badania potwierdziły, że ludzie zginęli od uderzeń, najprawdopodobniej gradu, gdzie największa z kul miała mieć średnicę 20 cm. Nie ma jednak stuprocentowej pewności, czy jest to przyczyna śmierci 200 osób.

Nie wyklucza się również hipotezy, że w tym miejscu doszło do masowego mordu. Nie wiadomo jednak, kim byli ci ludzie i komu zależało na ich śmierci. Według badań, ciała można podzielić na dwie grupy - członków jednej rodziny lub plemienia oraz ich pomocników bądź przewodników. Przy szczątkach znaleziono również biżuterię, skórzane buty i bambusowe laski.

Według jednej z teorii, mogla to być grupa pielgrzymów podróżująca w towarzystwie miejscowych. Nie wiadomo jednak dokąd szli. Nie wyklucza się również że w okolicy można znaleźć znacznie więcej ludzkich szkieletów.

Dzisiaj grzeje: 1. Wszystkie loty odwołane. Upada największa, regionalna linia lotnicza w Europie
2. Seniorzy mają powody do radości. Do ich kieszeni trafią dodatkowe pieniądze z ZUS

Mimo mrożącej krew w żyłach historii, jezioro przyciąga turystów z całego świata. W czasie roztopów jezioro odsłania swój mroczny sekret wzbudzając skrajne emocje wśród przyjezdnych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Skandal na pogrzebie Królikowskiego. Taka sytuacja nie powinna mieć miejsca, internauci oburzeni
  2. Zjadła 3 pieczone ząbki czosnku. Obserwowała efekty i godzina po godzinie szczęka opadała jej coraz niżej
  3. Wykolejenie superszybkiego pociągu. 21 osób rannych, akcja helikoptera, porażające wiadomości z Europy
  4. Jechał Pendolino i nagle zobaczył znaną twarz. Nie mógł uwierzyć, byli w jednym przedziale
  5. Jezioro Szkieletów skrywa wielką tajemnicę. Gdy woda opada, ujawnia się smutna prawda
  6. Wielka afera w świecie futbolu. Śledczy przeszukali biura uczestników Ligi Mistrzów

Źródło: se.pl

Następny artykuł