świat krokodylpixabay.com/skeeze/zdjęcie poglądowe

Trzeba ściągnąć oponę z szyi gigantycznego krokodyla, która zagraża jego życiu. Władze Indonezji proponują nagrodę

Świat obiegła nieprawdopodobna informacja wprost z Indonezji. Władze tego azjatyckiego państwa proponują nagrodę pieniężną dla śmiałka, który podejmie się zadania zdjęcia opony motocyklowej z szyi krokodyla.

Świat znów nas zaskoczył. W regionie miasta Palu, stolicy Celebesu Środkowego w Indonezji, grasuje krokodyl z oponą motocyklową na szyi. Państwowa agencja prasowa Antara poinformowała, że czterometrowy gad jest w ten sposób uwięziony od co najmniej czterech lat. Mimo wcześniejszych prób uwolnienia go, do teraz nikomu się to nie udało.

Kolejny kraj podjął decyzję. Na jego teren nie wpuszczą żadnego turysty, który był w ChinachKolejny kraj podjął decyzję. Na jego teren nie wpuszczą żadnego turysty, który był w ChinachCzytaj dalej

Według informacji przekazanych przez obrońców praw zwierząt, krokodyl z oponą na szyi powoli przez nią umiera. Lokalne media informują, że uwięziony gad to prawdopodobnie krokodyl syjamski, czyli gatunek krytycznie narażony na wyginięcie. Na wolności ma ich żyć zaledwie setka. Główne skupiska jego występowania to tereny Kambodży, ale także właśnie Indonezji.

Nagroda dla odważnego śmiałka. Świat obserwuje

Okoliczne władze są tak zdesperowane, że proponują nagrodę finansową dla śmiałka, któremu uda się pomóc zwierzęciu. Jest to jeden z kilku pomysłów, jakie w powstałej sytuacja zaproponowała tamtejsza agencja ochrony przyrody zaalarmowana przez gubernatora prowincji. Szef agencji, Hasmuni Hasmar, stwierdził, że sam zorganizuje środki na ewentualną nagrodę. Zaznaczył, że zwierzę nie może ucierpieć i liczy na pomoc osób, które mają doświadczenie w tego typu przypadkach. Nie została ujawniona dokładna kwota, na którą może liczyć śmiałek.

- Prosimy, aby nie zbliżać się do krokodyla i nie naruszać jego siedliska - powiedział Hasmar.

Ostatnia zarejestrowana próba uratowania gada miała miejsce w 2018 roku. Krokodyl miał zostać zwabiony do miejsca, gdzie miała zostać udzielona mu pomoc, jednak nie dał się nabrać i uciekł. Potem uwięziony gad przeżył trzęsienie ziemi i tsunami, które nawiedziło Indonezję w 2018 roku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Rafał Brzozowski z partnerką na Telekamerach. Założyła prześwitującą suknię i pokazała całe piersi
  2. Domowa maseczka, którą każdy może przygotować. Wygładza zmarszczki i działa jak naturalny lifting
  3. Co najmniej 20 osób nie żyje, 16 rannych, również dzieci. Tragedia za granicą podczas nabożeństwa
  4. Stan kryzysowy w dwóch krajach. Poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa żywnościowego
  5. Niesamowite zdjęcie rzuciło internautów na kolana. Uchwycono magiczny moment przy -40 stopniach
  6. Chciała zabłysnąć na stoku. Nagle stała się pośmiewiskiem, internauci nie mają litości

źródło: rp.pl

Następny artykuł