Świat katastrofa statkuFot. Pixabay.com/kropekk_pl

Katastrofa statku, nie żyje 18 osób, 30 zaginionych, trwają poszukiwania. Smutne wiadomości ze świata

Świat obiegły wyjątkowo przykre wiadomości. Doszło do katastrofy statku pasażerskiego, w wyniku czego co najmniej 18 osób zginęło. 30 wciąż uznaje się za zaginione, a służby wciąż prowadzą akcję poszukiwawczą.

Świat poruszyła tragiczna wiadomość z Ameryki Południowej, a dokładnie z jednego z dopływów Amazonki, który znajduje się w stanie Amapa. Doszło tam w sobotę do katastrofy promu pasażerskiego Anna Karolina II, a teraz informacje o tym trafiły do europejskich mediów. Maszyna przewrócić się miała na rzece Jari, a przez dwa dni trwała tam akcja ratunkowa.

Pilna konferencja ws. koronawirusa w Polsce. Potwierdziły się najgorsze przypuszczeniaPilna konferencja ws. koronawirusa w Polsce. Potwierdziły się najgorsze przypuszczeniaCzytaj dalej

Świat poruszony tragedią w Brazylii

Ratownicy działali tam całą niedzielę oraz poniedziałek, a jak pisze Onet, obecnie wciąż przebywa na miejscu 50 żołnierzy poszukujących pasażerów. Przeczesywanie okolicy odbywa się z użyciem samolotów wojskowych oraz śmigłowców. Do tej pory potwierdzono 18 zgonów, a 30 osób uznano za zaginione. Na pokładzie promu było jednak łącznie 70 osób.

Onet przekazuje, że przyczyny zatonięcia statku wciąż nie są znane. Wiadomo, że rejs w sumie miał trwać 36 godzin, a zapewniał połączenie między Santarem oraz Macapą. Dochodzenie w tej tragicznej sprawie wszczęła żegluga śródlądowa. Do ich zadań należeć będzie ustalenie okoliczności i przyczyn zatonięcia maszyny.

Dzisiaj grzeje: 1. Wybuch największego wulkanu na naszym kontynencie. Wprowadzono pomarańczowy alarm
2. Galeria zagra na nosie zakazowi handlu. Ma sposób na jego ominięcie

- To było, jak z filmu, wydostaliśmy się przez okno i wdrapaliśmy na górny pokład podczas gdy statek szedł na dno. Uratował nas inny statek. Z jego pokładu widzieliśmy, jak nasz prom zniknął pod wodą - mówiła w rozmowie z portalem G1 Vanderleia Monteiro.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Rodzina Pawła Królikowskiego ma ważną prośbę do wszystkich Polaków. Nie da się opanować łez
  2. Nasze mamy i babcie całe życie źle lepiły pierogi. Jest nowatorski, łatwiejszy i pyszniejszy sposób
  3. Gdzie kręcono "Ranczo"? Jest w zupełnie innym miejscu niż wielu myśli, turyści je uwielbiają
  4. Dziwniejszej rzeczy samolotem w historii nie przewoził nikt. Celnicy przecierali oczy ze zdumienia
  5. 2 mln zł kary dla Ryanair. Turyści pozostawieni 200 kilometrów od lotniska
  6. T. Lewandowski w wymownych słowach o polskim sporcie. "Koronawirus już dawno dopadł związek! Stałem się wrakiem"

Źródło: Onet

Następny artykuł