suntago koronawirusScreen/youtube/PAIT

Jest decyzja Suntago Park of Poland ws. choroby z Chin. Wielkie zaskoczenie

Suntago Park of Poland stanął przed trudnym wyborem. Władze państwa zaleciły odwołanie imprez masowych oraz zamknięcie obiektów sportowych i rekreacyjnych, takich siłownie, kina, muzea czy filharmonie. W jakiej kategorii znalazł się największy park wodny w Europie? Dyrekcja parku Suntago wyjaśniła swoją decyzję.

Suntago Park of Poland działa zaledwie od miesiąca, lecz nieustannie przyjmuje tłumy gości. W obliczu epidemii premier wystosował prośbę o zachowanie szczególnej ostrożności w miejscach, które skupiają duże grupy ludzi. Rozporządzenie nakazuje zamknięcie wielu obiektów, takich jak kina, muzea czy siłownie, co ma na celu obniżenie ryzyka rozprzestrzeniania się groźnego wirusa. Przedstawiciele parku wodnego wydali oświadczenie, które zaskoczyło wszystkich.

O krok od paniki w Zakopanem. Niepokojące doniesienia o autobusach, władze zabrały głosO krok od paniki w Zakopanem. Niepokojące doniesienia o autobusach, władze zabrały głosCzytaj dalej

Suntago się nie poddaje

Ogromny park wodny nie zamierza zawieszać swojej działalności. Wciąż przebywają tam tłumy turystów spragnionych rozrywki w tropikach. Jednego dnia może tam przebywać nawet 15 tysięcy osób. Okazuje się, że kompleks nie podlega decyzji premiera, pomimo tego, że gromadzi tłumy.

- W związku z komunikatem Premiera RP o odwołaniu imprez masowych, zamknięciu placówek oświaty w Polsce, informujemy, że park wodny Suntago nie podlega ustawie o bezpieczeństwie imprez masowych. Na bieżąco monitorujemy sytuację w kraju oraz na świecie. Jeżeli pojawią się wytyczne stosownych organów w sprawie zamknięcia obiektu, podejmiemy odpowiednie działania i będziemy o nich informowali na naszej stronie internetowej, jak i w mediach społecznościowych - poinformował Park of Poland w oświadczeniu przesłanym portalowi Onet.

Dzisiaj grzeje: 1. USA podjęło ostateczną decyzję. Ogromne kłopoty dla podróżnych
2. "Najgorsze dopiero przed nami". Fatalne wieści szefa Narodowego Instytutu Zdrowia USA

Ogromne zagrożenie

Wybierając się do Suntago Park of Poland warto mieć na uwadze, że będzie tam wiele osób, które wspólnie zażywają kąpieli. Bliski kontakt z osobami będącymi już nosicielami COVID-19 jest niezwykle niebezpieczny. W pierwszych dniach od zarażenia, nosiciel nie ma żadnych objawów. Wybierając się do miejsc, w których przebywa wiele ludzi, trzeba bardzo uważać i przestrzegać wszystkich, niezbędnych środków ostrożności.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. TVN przekazuje, że pierwsza osoba z Polski zmarła na skutek zarażenia groźnym koronawirusem.
  2. Źle się dzieje, półki pustoszeją na naszych oczach. Wszyscy ruszyli do Lidla, Biedronki i najbliższych sklepów
  3. Stan nadzwyczajny w kolejnym kraju. Tuż obok Polski
  4. Porażające słowa Martyny Wojciechowskiej. Pokazała skandaliczną prawdę o polskich lotniskach
  5. Jest decyzja Suntago Park of Poland ws. choroby z Chin. Wielkie zaskoczenie
  6. To koniec sezonu skoków narciarskich? Kamil Stoch może skorzystać na odwołaniu zawodów

Źródło: Onet

Następny artykuł