Studenci zatrzymani na Białorusi.Fot. Google Maps

Polscy studenci zaginęli za granicą. Rodzina prosi o pomoc

Studenci, którzy w czasie niepokojów społecznych przebywali za wschodnią granicą, najprawdopodobniej zostali zatrzymani przez oddziały milicji. W sprawie interweniował już członek polskiego parlamentu, a także przedstawiciele krajowej dyplomacji.

Studenci, którzy najpewniej są obywatelami polskimi, w czasie manifestacji po ogłoszeniu rządowych wyników wyborów prezydenckich przebywali na Białorusi. We wtorek (11 sierpnia) jeden z posłów, który obserwował przebieg wydarzeń, poinformował, że milicja zatrzymała dwóch młodych Polaków. Wcześniej media donosiły również o pierwszej ofierze protestów.

Polska na czarnej liście, będzie kwarantanna. Kolejny kraj podjął decyzjęPolska na czarnej liście, będzie kwarantanna. Kolejny kraj podjął decyzjęCzytaj dalej

Studenci z Polski w rękach milicji

Jak informują dziennikarze Polsat News, poseł Koalicji Obywatelskiej Michał Szczerba, który w czasie wyborów prezydenckich przebywał na Białorusi, przed północą (11 sierpnia) podał, że wśród zatrzymanych są także polscy studenci. Polityk deklaruje, że kontaktował się już z rodzinami mężczyzn, a w sprawę zaangażowała się krajowe Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

- Niestety wszystko wskazuje na to, że wśród zatrzymanych w Mińsku jest dwóch polskich studentów. Skontaktowały się ze mną ich rodziny, które utraciły wczoraj wieczorem z nimi kontakt. Otrzymałem zapewnienie od pana Ambasadora, że konsul zajął się ich odnalezieniem - pisał na Twitterze poseł Szczerba cytowany przez Polsat News.

Polscy studenci zniknęli na Białorusi

Według relacji Polsat News nie tylko studenci zostali zatrzymani przez białoruską milicję. Wiadomo też o trzecim polskim obywatelu, który przebywa najprawdopodobniej na jednym z posterunków. W tych sprawach ma interweniować zarówno ambasada RP w Mińsku, jak i krajowy MSZ. Co ważne, ministerstwo zna już położenie dwóch z trzech zatrzymanych.

Dzisiaj grzeje: 1. Rząd zdecydował. Jest zakaz. Przepisy obowiązują od dziś
2. Najbardziej imponujące polskie banknoty okolicznościowe. Nowy banknot z Piłsudskim nawet się nie umywa do reszty?

- Ja również byłem w kontakcie z posłem Szczerbą i mi te informacje przekazywał. Działamy tutaj - będzie ta pomoc udzielona [...] Mamy te informacje również, nasi dyplomaci są na miejscu, w kontakcie, będziemy w tej sprawie interweniowali, nie zostawimy tych osób bez pomocy - mówił na antenie Polskiego Radia 24 wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ogromna tragedia w górach. Nie żyje polski sportowiec, miał tylko 27 lat
  2. Niewyobrażalnie przerażające jakich rzeczy dokonywali rodzice z księdzem. "Płakałam i prosiłam, żeby mnie nie krzywdzili"
  3. Tysiące zakażonych po jednej modlitwie. Dramatyczne wiadomości ze świata
  4. Hit, wyciekło zdjęcie Macierewicza na wakacjach. Poszalał
  5. Wysłała rodzicom zdjęcie z wakacji. Nie zauważyła jednej rzeczy, ale wstyd
  6. Zachowanie golden retrievera rozkłada na łopatki. Woda zburzyła jego zamek z piasku

Źródło: Polsat News

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł