strefy żółta i czerwonafot. pixabay.com/ icsilviu

Będą zmiany na liście czerwonych i żółtych stref. Rzecznik MZ wyjawił prawdę

Strefy żółta i czerwona są na bieżąco aktualizowane przez Ministerstwo Zdrowia. W tym tygodniu nastąpi znacząca zmiana, o czym resort poinformował w środę. Regiony, które znajdują się na liście, obowiązują specjalne restrykcje.

Strefy żółta i czerwona to nic innego jak regiony, w których obowiązują specjalne restrykcje sanitarne. Lista jest na bieżąco aktualizowana przez Ministerstwo Zdrowia. Tym razem jednak resort ogłosił, że nastąpi znacząca zmiana.

Polsat przekazał dramatyczną wiadomość z zagranicy. Niestety, nie żyje PolakPolsat przekazał dramatyczną wiadomość z zagranicy. Niestety, nie żyje PolakCzytaj dalej

Strefy żółta i czerwona: będzie zmiana

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia, Wojciech Andrusiewicz, poinformował, że nowa lista powiatów objętych strefą czerwoną i żółtą zostanie podana w piątek rano zamiast, tak jak do tej pory, w czwartek. Aktualizacja następuje po analizie dynamiki wzrostów zakażeń w ostatnich 14 dniach.

– Najprawdopodobniej nowy wykaz stref przedstawimy w piątek rano. W czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski przedstawi strategię działań na jesień, dotyczącą działań związanych z koronawirusem i grypą – powiedział na konferencji prasowej w Warszawie rzecznik MZ.

Strefy żółta i czerwona: co oznaczają?

Restrykcje w strefie żółtej dotyczą m.in. limitu jednej osoby na 4 m kw. na targach, wystawach, kongresach czy konferencjach. Ogranicza się również lizbę osób na siłowniach do jednej na 7 m kw, a w kinach może być jedynie 25 proc. publiczności. Na imprezach rodzinnych liczba gości nie może przekroczyć 100.

Dzisiaj grzeje: 1. Wiadomości od ministra zdrowia sfałszowane. Jest oficjalne oświadczenie
2. Znoszą zakaz w Polsce. Chodzi o czerwone strefy
3. Gdzie na grzyby? Wielu miejsc trzeba unikać, żeby nie musieć płacić srogiej kary

W strefach czerwonych obowiązuje m.in. zakaz organizowania kongresów i targów, a także działania sanatoriów, wesołych miasteczek i parków rozrywki. Limit osób na siłowniach wynosi jeden na 10 m kw. Liczba osób w obiektach kultu religijnego jest ograniczona do 50 procent, a podczas uroczystości rodzinnych liczba gości nie może być wyższa niż 50.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje trener reprezentacji. Wielka żałoba w kraju sąsiadów Polski, lekarze toczyli walkę o życie do samego końca
  2. "Kapelan narodowców" musi przejść na emeryturę. Stracił parafię, nie pomógł mu nawet papież
  3. Ryanair przeszedł sam siebie. Już od dziś
  4. Zakopane w żałobie. Spełnił się czarny scenariusz, aż trudno uwierzyć
  5. Od 2 września zakaz. Już jest rozporządzenie
  6. Uciekał do rogu, chciał być niewidzialny. Niesamowite, jak jedno zdjęcie odmieniło los psa

Źródło: Wprost

Następny artykuł