Straż Graniczna zatrzymała podejrzanego.Fot. Flickr.com/M. Śmiarowski / KPRM/CC BY-NC-ND 2.0/https://creativecommons.org/licenses/by-nc-nd/2.0 (zdjęcie ilustracyjne)

Próbował uciec za granicę. Był już w autobusie, aż nagle zaniemówił

Straż Graniczna interweniowała w sprawie potencjalnie niebezpiecznego “podróżnika”. Kiedy mężczyzna próbował uciec z Polski, miał już plan szybkiego przekroczenia przejścia i cieszenia się względną wolnością od krajowych służb. Na jego nieszczęście, wpadł na “ostatniej prostej”.

Straż Graniczna na przejściu z Ukrainą musiała zatrzymać mężczyznę, który miał niemały zatarg z krajowymi służbami porządkowymi. Podczas kontroli funkcjonariusze zdali sobie sprawę, z kim mają do czynienia i szybko zareagowali na obecność przestępcy.

Są ofiary śmiertelne. Zagrożone są dziesiątki tysięcy domów. Sytuacja za granicą jest tragicznaSą ofiary śmiertelne. Zagrożone są dziesiątki tysięcy domów. Sytuacja za granicą jest tragicznaCzytaj dalej

Polska Straż Graniczna interweniuje

Jak podaje serwis se.pl, do zdarzenia doszło w czwartek (20 sierpnia) w godzinach porannych. Na przejściu między Polską a Ukrainą, Straż Graniczna kontrolowała autobus jadący w kierunku wschodniego sąsiada. W pewnym momencie jeden z podróżujących wydał się funkcjonariuszom łudząco znajomy, ze względu na pozycję w krajowym rejestrze podejrzanych.

Okazało się, że Straż Graniczna ma do czynienia z osobą poszukiwaną już przez krajowe służby porządkowe. Mężczyzna chciał zbiec na teren Ukrainy i żyć poza polskim wymiarem sprawiedliwości. Na przejściu w Budomierzu (województwo podkarpackie, powiat lubaczowski) funkcjonariusze przyjrzeli się poszukiwanym w bazach międzynarodowych. Mężczyzna już wiedział, że jego ucieczka spali na panewce.

Chciał uciec z Polski. Straż Graniczna zatrzymała podejrzanego

Jak podaje se.pl, poszukiwania mężczyzny trwały już od dwóch dni. Podejrzany na stałe mieszkał w Polsce, pracował w jednej z firm przewozowych, jednak był w konflikcie z prawem. Okazuje się, że na obywatelu Ukrainy ciążą ciężkie zarzuty. Straż Graniczna przekazała podejrzanego w ręce polskiej policji. Co ciekawe, również na południu polskie służby musiały interweniować w sprawie krakowskiego lotniska i niesfornego turysty.

Dzisiaj grzeje: 1. Niepokojące odkrycie naukowców. Codziennie miliony Polaków nieświadomie się trują
2. Ponad 140 osób nie żyje. Liczba cały czas rośnie. Niepokojące wieści ze świata
3. Kontrolerzy rozeszli się po kraju, do ciebie też mogą zapukać. Kara to aż 681 zł

- Poszukiwania mają związek ze zdarzeniem sprzed dwóch dni. Mężczyzna pracujący w Polsce jako kierowca taksówki potrącił pieszego i uciekł z miejsca zdarzenia. Ostatecznie osoba poszkodowana zmarła. Obywatel Ukrainy wiedział, że jest poszukiwany. W trakcie zatrzymania nie sprawiał problemów. Został już przekazany w ręce policji - relacjonował Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej cytowany przez se.pl.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koronawirus w drużynie reprezentantów Polski. Mamy pilne informacje z Włoch, złe wiadomości
  2. Ważne informacje tuż przed weekendem. Klienci PKO BP powinni się przygotować
  3. Pilny apel do wszystkich turystów z Polski. Dla własnego dobra lepiej wiedzieć, nie jest dobrze
  4. Prześwietlili 1000-letni posąg. Zobaczyli, co jest w środku i zamarli
  5. Kasia Cichopek wolałaby, żeby nikt nie wiedział. Za późno, zdjęcie z hotelu wylądowało w sieci
  6. Dlaczego psy liżą ludzi? Nie każdy zna prawdziwe powody

Źródło: se.pl

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł