Straż w Kalifornii walczy z żywiołem.fot. pexels.com/Nico Glassman

8 tys. osób ewakuowanych, strażacy walczą z żywiołem. Ogromny pożar za granicą

Straż w popularnym wśród turystów regionie walczy z ogromnym pożarem. Miejscowe służby próbują zapanować nad żywiołem, a władze lokalne pracują nad ustaleniem potencjalnych przyczyn zapłonu.

Straż pożarna zmobilizowała wiele zespołów, które wspólnie walczą z żywiołem w popularnym regionie turystycznym. Jak podają polskie media, nie ma zgodności, co do bezpośrednich przyczyn katastrofy, jednak już teraz wiadomo, że warunki atmosferyczne nie sprzyjają służbom.

Co najmniej 13 osób nie żyje, 8 rannych. Dantejskie sceny na świecie, tragediaCo najmniej 13 osób nie żyje, 8 rannych. Dantejskie sceny na świecie, tragediaCzytaj dalej

Miejscowa straż z setką funkcjonariuszy. Trwa walka z żywiołem

Jak podaje serwis KTLA5, miejscowa straż pożarna zmobilizowała aż 400 funkcjonariuszy, którzy walczą z ogromnym pożarem na terenie stanu Kalifornia. Amerykańskie służby ustaliły, że do największego zapłonu doszło w już w piątek 31 lipca. Żywioł przyczynia się do ogromnych strat w regionie, a walka nadal się wydłuża.

Jak na razie nie ma zgodności, co do bezpośrednich przyczyn pożaru, jednak miejscowa straż ma duże problemy m.in. z powodu obecnie panujących warunków atmosferycznych. Ogień zyskuje na sile przez duże upały, a także wiatr, który przenosi pożar na kolejne połacie lasów. Co ważne jednak, wydarzenia z Kaliforni są przede wszystkim dramatem mieszkańców regionu.

Kalifornijska straż ratuje mieszkańców

Według relacji KTLA5 straż odnotowała przynajmniej jedno doszczętne spalenie domu oraz innych budynków użytkowych w Cherry Valley. Obecnie trwają akcje ewakuacyjne mieszkańców okolicznych miejscowości położonych w hrabstwie Riverside (podobne akcje mają być prowadzone również w Europie). Mieszkańcy umieszczani są m.in. w schronie zaadaptowanym z Zespołu Szkół w Beaumont.

Dzisiaj grzeje: 1. Przykre informacje ws. Agaty Dudy w sieci. Miało być inaczej
2. Wprowadzają stan klęski żywiołowej i godzinę policyjną. Sytuacja za granicą jest dramatyczna

3. Łukasz Szumowski zrezygnuje z funkcji ministra zdrowia? Szef resortu ujawnił swoje plany

" href="https://www.biznesinfo.pl/bankomat-010820-ks-500">Wypłacając pieniądze z bankomatu możesz się mocno zdziwić. Czekają duże zmiany przy wypłatach

Kalifornijska straż nie odnotowała ofiar śmiertelnych ostatnich pożarów. Na ten moment służby potwierdziły przynajmniej 7 800 ewakuowanych mieszkańców. Region nadal ustala bezpośrednie przyczyny zdarzenia. Co ważne, pojawiły się już scenariusze, jakoby podpalenia były czynem celowym. Służby badają sprawę.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Uczniowie nie wrócą do szkół po wakacjach? Jest komentarz GIS, nie mamy dobrych informacji
  2. Marta Linkiewicz przekroczyła kolejną granicę. Pokazała się bez ubrań przed tysiącami Polaków, zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)
  3. Mało kto wie, że od niedawna w każdą niedziele można zrobić zakupy w Biedronce. Co więcej, wyjątkowo się opłacają
  4. Wielki smutek Kasi Skrzyneckiej. Nie stać jej na wakacje w ukochanym kraju
  5. 69 osób nie żyje, pili skażony napój w restauracjach. Dramatyczna wiadomość ze świata
  6. Pilny apel o ewakuację ludzi. Sytuacja na południu Europy wymyka się spod kontroli
  7. Terrier leżał na środku ulicy nie mogąc wstać. 11-latek w ostatniej chwili uratował go przed nadjeżdżającymi samochodami

Źródło: TVP Info/ KTLA5

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł