stolica stan wyjątkowyFot. Unsplash.com/Erik Mclean

Stan wyjątkowy w kolejnym państwie, trwa walka z trzema chorobami. Ogłoszono izolację całej stolicy

Stolica jednego z krajów ma zostać poddana izolacji z powodu koronawirusa. Sytuacja jest tak poważna, że w całym kraju wprowadzono stan wyjątkowy.

Stolica danego kraju zwykle jest miastem największym, najbardziej rozwiniętym, przez które przewijają się największe tłumy turystów. Niestety wiązać się to może również ze znaczną ilością zarażeń koronawirusem w dobie pandemii. Podobnie jest w Demokratycznej Republice Konga, która właśnie została odizolowana od pozostałej części kraju objętego w całości stanem wyjątkowym.

Kolejny kraj w Europie przebił tragiczny bilans Chin. Ogromna umieralność nie tylko we WłoszechKolejny kraj w Europie przebił tragiczny bilans Chin. Ogromna umieralność nie tylko we WłoszechCzytaj dalej

Stolica Demokratycznej Republiki Konga odizolowana

Felix Tshisekedi, prezydent Demokratycznej Republiki Konga, ogłosił wprowadzenie stanu wyjątkowego na terenie całego kraju we wtorek. Jest to oczywiście związane z szalejącą pandemią koronawirusa, której tragiczne skutki widoczne są również w Afryce.

- Ogłaszam stan wyjątkowy - mówił w telewizji.

Dodatkowo wprowadził również "zakaz wszelkich podróży z Kinszasy poza miasto oraz do Kinszasy", czyli stolicy kraju. Spowodowane jest to tym, że miasto to uznawane jest za główne ognisko epidemii. Zamknięcie tego ośrodka ma pomóc w walce z chorobą i powstrzymać lub przynajmniej ograniczyć jej rozprzestrzenianie. Jak na razie potwierdzono tam 45 przypadków zakażenia, nie żyją już 3 osoby.

Dzisiaj grzeje: 1. Z ostatniej chwili: przedłużono zamknięcie granic Polski. Wiadomo do kiedy
2. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków

Niestety to nie pierwsza walka z chorobą, którą prowadzi ten kraj. Oficjalnie od sierpnia 2018 roku walczy się tam też z ebolą. Miesiąc przed wykryciem koronawirusa Światowa Organizacja Zdrowia opisywała również rozprzestrzeniającą się tam odrę jako najszybciej rozwijającą się i największą epidemię na świecie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ministerstwo Zdrowia się pomyliło? Właśnie przekazali poprawioną liczbę chorych w jednym województwie
  2. Jakiego koloru banana wybierzesz? Wybór zdradzi o tobie wiele
  3. Niewiarygodna akcja policji dla mieszkańców Majorki. Wszystko się nagrało, rewelacja
  4. Ofiar jest tak dużo, że brakuje miejsc. Zamknięto zakłady pogrzebowe w Madrycie, smutna wiadomość
  5. Podwodny Wodospad zapiera dech w piersiach. Iluzja stworzona przez naturę
  6. Nie żyje Andrzej Kot. Sport był dla niego całym życiem, przykra wiadomość

Źródło: Interia

Następny artykuł