stolica węgry europafot. pixabay.com/Tama66/zdjęcie poglądowe

Miejsce, w którym zamęczali legendarnego hrabię Drakulę. Europejska stolica skrywa niesamowity sekret

Stolica europejskiego państwa zawsze była chętnie odwiedzanym przez turystów miejscem. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę, co znajduje się tuż pod miastem.

Stolica Węgier to częsty wybór turystów z Polski, którzy decydują się na kilkudniowy city break. Wiele osób powraca z sentymentu, mimo że wydaje im się, że zobaczyli już wszystko. Jednak Budapeszt w swoich podziemiach skrywa jeszcze wiele tajemnic.

Polscy turyści nie żyją, bardzo smutny los. Po ciało leciał śmigłowiecPolscy turyści nie żyją, bardzo smutny los. Po ciało leciał śmigłowiecCzytaj dalej

Stolica Węgier pełna zagadek

Zamek Królewski w Budapeszcie jest atrakcją samą w sobie. Zachwyca wyjątkową architekturą, dzięki czemu został wpisany na listę UNESCO. Do tej pory pozostaje jednym z najczęściej odwiedzanych zabytków w mieście. Nie każdy jednak wie, co działo się w jego podziemiach, a były to rzeczy okrutne.

Według źródeł historycznych w tym miejscu był torturowany i przetrzymywany legendarny hrabia Dracula, czyli rumuński książę Wład III, który został uwięziony przez węgierskiego króla Macieja Korwina. Niektórzy badacze twierdzą, że te wydarzenia spowodowały znaczące zmiany w psychice transylwańskiego hrabi.

Z tą historią wiąże się wiele teorii. Według jednej z nich duch Draculi nawiedza korytarze pod zamkiem. W XIX wieku mieszkańców zamku nawiedzało "Czarne Widmo" zamieszkujące podziemia. Niektórzy turyści zwiedzający labirynt zgłaszali zauważenie dziwnego cienia.

Nie jest to jednak jedyna zjawa zamieszkująca ciemne korytarze pod zamkiem. Podczas okupacji tureckiej, jeden z władców pod bramą zamku urządził harem. Po pewnym czasie jednak kobiety znudziły mu się i rozkazał je zamordować. Według jednej z teorii zostały wrzucone do studni, według innej - zamurowane w ścianie. Ich szczątki zostały odnalezione przez archeologów w latach 30. XX w. Według świadków do dzisiaj można usłyszeć w labiryncie ich krzyki.

Dzisiaj grzeje: 1. Pilot wyjawił sekret latania jako pasażer. Zawsze liczy jedną rzecz, turyści ją całkowicie ignorują
2. Dziś uważaj za kółkiem. Policja wlepi mandat na 500 zł, a nawet odbierze prawko

Tajemnice zamku to jednak nie tylko zamierzchłe czasy. W lipcu 2011 r. węgierska policja wkroczyła do podziemi, wypraszając wszystkich zwiedzających na zewnątrz. Całe podziemie zostało zamknięte z niewyjaśnionych przyczyn. Według oficjalnych doniesień sytuacja wynika z konfliktu między lokalną administracją a zarządcami labiryntu. Przypuszcza się jednak, że za tym incydentem mogą kryć się inne, tajemnicze przyczyny lub niewyjaśnione odkrycie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Skandal po pogrzebie Królikowskiego. Gigantyczna burza w sieci
  2. Zjedzenie hitowego produktu może być niebezpieczne dla zdrowia. Lepiej wyrzucić go do śmieci
  3. PKP szykuje prawdziwą rewolucję. Świetna wiadomość dla pasażerów
  4. Tragiczne znalezisko księdza we włoskiej parafii. Leżała przy parafii, pochodziła z Polski
  5. Karol Strasburger niedawno wrócił z objętych epidemią Włoch. Ma ważny apel do wszystkich Polaków
  6. Kibice nie mogą uwierzyć. Znana sportsmenka obraziła Polaków. Wszystko nagrała kamera (WIDEO)

Źródło: wp.pl

Następny artykuł