stewardesa ręceAFP/EAST NEWS/zdjęcie poglądowe

Zauważyłeś, że stewardesy zawsze trzymają ręce z tyłu? Wyszło na jaw, dlaczego tak robią

Stewardesa witająca pasażerów na pokładzie trzyma ręce za plecami. Nie chodzi o to, by wyglądały kulturalnie i miło - to specjalna procedura, o której wie niewielu.

Stewardesa wita ludzi na pokładzie oraz zajmuje się nimi podczas całego lotu. To właśnie dzięki załodze możemy spędzić naszą podróż spokojnie, bez zmartwień, relaksując się w przyjemnej atmosferze.

Obrazy Turysci.pl"Krwawy strumień" na plaży. Wielu boi się, że to ostrzeżenie od naturyCzytaj dalej

Wszystkie osoby, które obsługują lot, mają jednak swoje specjalne zadania, o których pasażerowie nie mają zwykle pojęcia. To, że stewardesa wita nas z rękami za plecami, nie jest przypadkiem. Trzyma z tyłu specjalne urządzenie.

Stewardesa zawsze trzyma ręce za plecami. Znamy powód

Okazuje się, że stewardesa za plecami trzyma specjalny licznik. Dzięki niemu sprawdza, czy na pokład weszło dokładnie tyle samo osób, ile było na oficjalnej liście pasażerów. Wiele osób o tym nie wie, ale potem następuje jeszcze upewnienie się - wtedy właśnie obsługa przechodzi wzdłuż siedzeń i słychać charakterystyczne klikanie, bo w ten sposób odbywa się liczenie.

Dokładnie taka sama procedura odbywa się podczas wysiadania z maszyny. Jesteśmy miło żegnani uśmiechem załogi, ale za plecami cały czas trwa liczenie. Wyniki z przednich oraz tylnych drzwi następnie są sumowane i porównywane z oficjalną listą po raz kolejny.

Urządzenie ukryte jest za plecami stewardesy z bardzo prozaicznego powodu - wyglądałoby po prostu mało estetycznie i przyjemnie, gdyby naszą obecność zaznaczała na naszych oczach. Gdy dzieje się to za jej plecami, nawet nie zwracamy na to uwagi i skupiamy się na pożegnaniu załogi z uśmiechem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje dziecięca gwiazda. Matka poinformowała o śmierci syna
  2. Niewinny żart przerodził się w tragedię. Nie żyje 22-letnia Sabrina
  3. Krzyki i panika na pokładzie samolotu. Wpadli w huragan, pilot 5 razy próbował lądować
  4. Nie tylko WizzAir z Polski. Nagrania samolotów walczących z huraganem wywołują ciarki, ale pilotom należą się brawa
  5. Będzie nowe województwo na południu Polski? Nie wszyscy się ucieszą, "temat jest w obiegu"
  6. Są już pierwsze ofiary i ogromne zniszczenia na terenie całej Polski. Jeśli nie musicie, nie wychodźcie z domów

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł