Steffen Möller - czym się zajmuje?Fot. Wikipedia.org/Ralf Lotys/CC BY 4.0/https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.en

Steffen Möller zabłysnął w "Europa da się lubić", nagle zapadł się pod ziemię. Wydało się, czym się dziś zajmuje

Steffen Möller dał się poznać Polakom jako jeden z promotorów Wspólnoty Europejskiej jeszcze przed wstąpieniem kraju do Unii, a także - kabareciarz. Swego czasu grał również w kultowej telenoweli, lecz w pewnym momencie słuch po nim zaginął. Czym obecnie zajmuje się najpopularniejszy Niemiec nad Wisłą?

Steffen Möller, czyli jeden z prowadzących programu “Europa da się lubić” był absolutnym faworytem części telewidzów, co przysporzyło mu sporą rzeszę fanów. Niestety, celebryta nagle zapadł się pod ziemię. Dziś już wiaodmo, czym zajął się po zakończeniu kariery w telewizji.

Sytuacja jest krytyczna, nie było innego wyjścia. Właśnie wprowadzono całkowity lockdown w jednym krajuSytuacja jest krytyczna, nie było innego wyjścia. Właśnie wprowadzono całkowity lockdown w jednym krajuCzytaj dalej

Steffen Möller - gdzie mieszka, czym się zajmuje?

Po tym jak część prowadzących "Europa da się lubić" pojawia się w mediach wyłącznie epizodycznie, przedstawiciel zachodniego sąsiada ma się nad Wisłą całkiem nieźle. Steffen Möller urodził się w Wolfhagen, następnie mieszkał w Wuppertalu. Pierwszy raz do Polski przyjechał na kurs językowy do Krakowa. Nad Wisłę powrócił, już na stałe, po ukończeniu studiów w 1994 roku. Wtedy też zamieszkał w Warszawie i podjął pracę nauczyciela języka niemieckiego w Liceum im. Królowej Jadwigi, a później - na Uniwersytecie Warszawskim.

Obecnie Steffen Möller mieszka częściowo w Warszawie, a częściowo w Heidelbergu (Badenia-Wirtembergia), choć często bywa również w studenckim Berlinie. Jak sam przyznaje, teraz skupia się na występach kabaretowych i pisaniu książek. Na swoim koncie ma już pięć pozycji - zarówno w języku polskim, jak i niemieckim. Debiutował tytułem “Polska da się lubić. Mój prywatny przewodnik po Polsce i Polakach”, którą za Odrą wydał jako “Viva Polonia”.

Dzisiaj grzeje: 1. Pani Karolina była w Tatrach. Wszystko widziała, turysta nie żyje
2. Radio Maryja nie odpuszcza. Tadeusz Rydzyk poszedł na wojnę, na antenie padły zadziwiające słowa
3. Trzęsienie ziemi i Ianos, żywioł uderzył bez litości. Dantejskie sceny w Grecji

Znany w Polsce, anonimowy w Niemczech. Steffen Möller o życiu za Odrą

Według deklaracji samego Möllera, mieszkając w Niemczech, czuje się w pewien sposób anonimowy. W Warszawie zwykle spotyka się z bardzo pozytywnymi reakcjami przechodniów, jednak u zachodniego sąsiada - jest jednym z owych przechodniów. Podczas występu w “Dzień Dobry TVN”, Steffen Möller deklarował, że w Heidelbergu pisze i organizuje występy stand-upowe. Według Interii jeszcze przed pandemią miał zaplanowaną trasę.

- Tu jestem w innej szufladzie. Jestem autorem książek o dalekich krajach. W Niemczech nikt mnie nie zna, przynajmniej tak z ulicy, ale jestem zapraszany na odczyty literackie - mówił w "Dzień Dobry TVN" Steffen Möller.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kierowca autobusu podczas burzy zobaczył bezdomne psy. Bez wahania złamał wszystkie zasady
  2. Niewiarygodne odkrycie. Znamy kolejny powód zatonięcia Titanica
  3. Wydały się szczegóły ślubu Kossakowskiego i Wojciechowskiej. Fani przecierają oczy ze zdumienia
  4. Zrobili sobie zdjęcie na granicy Polski. Nie przewidzieli konsekwencji, będą żałować do końca życia
  5. Nie mieści się w głowie, co wyrabiał Polak we Francji. Nagranie tylko dla osób o mocnych nerwach
  6. Najpiękniejszy kot na świecie. Jest jedyny w swoim rodzaju

Źródło: Interia

Następny artykuł