statek rozpadł się na dwie częścifot. twitter.com/ CNN

Sprawdza się czarny scenariusz, niestety. Wiadomości ze świata są dramatyczne

Statek, który jakiś czas temu uderzył w rafę koralową, rozpadł się na dwie części. Sytuacja na świecie jest coraz bardziej dramatyczna. Tankowiec utknął na mieliźnie w okolicy portu na wyspie. Przewoził m.in. ropę naftową, która z każdą chwilą obejmuje coraz większy obszar.

Statek przewożący m.in. ropę naftową, pod koniec lipca rozbił się na rafie koralowej w pobliżu Mauritiusa. Sytuacja jest coraz bardziej poważna ze względu na to, że z tankowca wycieka ropa. Teraz okręt rozpadł się na dwie części powodując jeszcze większe zagrożenie.

Dramat w hotelu przy plaży, 10 osób nie żyje, kilkanaście rannych. Wiadomość z zagranicy wywołuje łzyDramat w hotelu przy plaży, 10 osób nie żyje, kilkanaście rannych. Wiadomość z zagranicy wywołuje łzyCzytaj dalej

Statek rozpadł się na dwie części

Według informacji podanych przez Narodowy Komitet Kryzysowy Mauritiusa, na który powołuje się portal "France24", stan japońskiego tankowca "MV Wakashio" zaczął pogarszać się w sobotę 15 sierpnia w godzinach porannych.

Zaobserwowano również poważne odłączenie się najbardziej wysuniętej części statku. W praktyce oznacza to, że tankowiec rozpadł się na dwie części. Według oficjalnego komunikatu cytowanego przez WP, "Na podstawie opinii ekspertów wdrażany jest plan holowania".

Statek rozbił się na rafie koralowej 25 lipca, co doprowadziło do wycieku około 1000 ton ropy. Łącznie na pokładzie tankowca znajdowało się około czterech tysięcy ton paliwa. Więcej na temat tej katastrofy pisaliśmy tutaj.

Dzisiaj grzeje: 1. Przyjechali ze Śląska do Mielna. Wywołali skandal na plaży, weszła policja
2. Ale tydzień w Biedronce. Najpierw kara 115 mln zł, teraz 19 kg białego proszku w pudle z bananami

Tankowiec uderzył o rafę koralową w okolicy rezerwatu dzikiej przyrody oraz obszarów przyrodniczych o znaczeniu międzynarodowym. Ropa wydobywająca się ze statku stanowi poważne zagrożenie dla ekosystemu Mauritiusa. Greenpeace ostrzega, że katastrofa może być jednym z największych kryzysów ekologicznych, jaki kiedykolwiek dotknął tę wyspę.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielka tragedia w rodzinie uwielbianego gwiazdora. Jego najbliższa osoba zmarła na koronawirusa, walczyła o życie przez długi czas
  2. Poważne niebezpieczeństwo nad Bałtykiem. Jest oficjalny komunikat, wszyscy wypoczywający powinni wiedzieć
  3. Zamykają nowe miejsca nad morzem. Klamka zapadła
  4. Nagrali turystów w akcji. Szczyt ignorancji i bezmyślności przekroczony
  5. Od dziś nowość w przemieszczaniu się po Polsce. Ważna wiadomość na wakacje
  6. 4-letnia dziewczynka kontra 6 głodnych pitbulli. Rodzice nie mieli nad nimi kontroli

Źródło: WP

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł