Stan wyjątkowy przedłużonyUnsplash/ Gabe Pierce

Podjęli decyzję. Przedłużają stan wyjątkowym. W niektórych regionach w Europie sytuacja wymyka się spod kontroli

Stan wyjątkowy to coś, na co zdecydowało się wiele krajów w tym roku. Wszystko z powodu panującej na świecie pandemii koronawirusa. Jedno z państw poinformowało o przedłużeniu go. To popularne miejsce turystyczne.

Stan wyjątkowy zostanie przedłużony w kraju, do którego co roku przyjeżdżają tłumy turystów. To popularny kierunek także wśród Polaków. Decyzję ogłosiła Rada Ministrów tego państwa. Uzasadnieniem jest pogarszająca się sytuacja epidemiologiczna. O którym miejscu mowa?

Stało się. Rząd podjął decyzję. Zwiększają obostrzenia dla mieszkańców i turystów dużego regionu w PolsceStało się. Rząd podjął decyzję. Zwiększają obostrzenia dla mieszkańców i turystów dużego regionu w PolsceCzytaj dalej

Stan wyjątkowy w popularnym kraju przedłużony

Kraj, w którym została podjęta ta decyzja to Włochy. Było to pierwsze państwo, w którym został wprowadzony stan wyjątkowy. Stało się to 31 stycznia, kiedy zdiagnozowano koronawirusa u dwóch turystów z Chin, którzy przylecieli do Rzymu z Wuhan. Teraz decyzja została przedłużona.

Stan wyjątkowy będzie obowiązywał do 31 stycznie 2021 roku, a więc będzie trwał dokładnie rok. Decyzję ogłosiła w środę włoska Rada Ministrów. Aktualny dekret obowiązuje do połowy października.

Pojawił się także obowiązek noszenia maseczek nie tylko w przestrzeniach zamkniętych, ale także na zewnątrz. Chodzi jednak tylko o momenty, kiedy przebywa się z osobą spoza własnego gospodarstwa domowego. Utrzymano w mocy także inne przepisy, w tym konieczność dezynfekcji rąk i niewychodzenia z domu, gdy temperatura ciała wynosi powyżej 37,5 stopnia.

Dzisiaj grzeje: 1. Media podały dramatyczne wiadomości, wszystkie ofiary śmiertelne są Polakami. Tragedia za granicą
2. Kolejna gwiazda w trakcie sezonu opuści "Dzień dobry TVN"? Niepokojące doniesienia zza kulis
3. Uwaga, poważny komunikat dla Polaków. Najgorsza sytuacja od dawna, można zapomnieć o beztroskim wypoczynku

W ostatnim czasie we Włoszech pogorszył się statystyki dotyczące koronawirusa. Z tego powodu nie ma mowy o złagodzeniu rozporządzeń ogólnokrajowych. Władze zastrzegają sobie jednak możliwość wprowadzenia dodatkowych restrykcji, jeżeli uznają to za konieczne.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Owczarek niemiecki ma już dwa lata, ale już nie urośnie. Całe życie będzie wyglądał jak szczeniak, powód jest smutny
  2. Księżyc pełnił kiedyś niezwykle ważną funkcję. Niesamowite odkrycie naukowców
  3. Katarzyna Dowbor pokazała zdjęcie z wyprawy sprzed 22 lat. Totalna petarda, nie da się oderwać oczu
  4. Wyciekły porażające zdjęcia z Chin. Nie do wiary, co się tam wyprawia
  5. Otworzyli mumię sprzed 2500 lat. Wszystko się nagrało, widok zapiera dech
  6. Czy wszyscy w końcu będą musieli przejść COVID-19? Ekspert z Uniwersytetu Jagiellońskiego wyjaśnia

Źródło: Polsat News

Następny artykuł