sportFot. Flickr Dariusz Sieczkowski

Przeżył dramatyczne chwile nad polskim morzem. Finał mógł być tragiczny

Sport towarzyszy wielu wczasowiczom, którzy podczas wakacji zamiast wygrzewania się na plaży, wolą spędzać czas aktywnie - zwłaszcza nad polskim morzem. Niestety chwila nieuwagi może doprowadzić do wielkiego nieszczęścia. Jedna z osób uprawiająca kitesurfing potrzebowała pomocy ratowników WOPR. Ta przygoda mogła skończyć się tragicznie.

Sport jest bardzo popularny w polskich kurortach nadmorskich. Z warunków nad Bałtykiem korzystają przede wszystkim fani kitesurfingu. Służby zaobserwowały jednak, że czasem wystarczy chwila nieuwagi, aby kitesurfer znalazł się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Za przykład służy sytuacja, do której doszło na wysokości Dźwirzyna, gdzie musieli interweniować ratownicy WOPR.

Szukają turystów z Zakopanego. Sprawa jest bardzo poważnaSzukają turystów z Zakopanego. Sprawa jest bardzo poważnaCzytaj dalej

Chociaż zywkło się mówić, że sport to zdrowie, podczas wykonywania wielu dyscyplin może dojść do kontuzji lub nawet śmierci. Niedawno opisywaliśmy historię 40-latki, która spędzała wczasy w Chałupach. Kobieta, która przyjechała do nadmorskiego kurortu z Warszawy, uczestniczyła w ćwiczeniach kitesurfingu. Niestety w wyniku nieszczęśliwego wypadku uderzyła głową w ziemię. Mimo podjętych prób przywrócenia czynności życiowych, nie udało się jej uratować. Do kolejnego zdarzenia doszło na wysokości Dźwirzyna.

Sport nad wodą kończy się interwencją ratowników WOPR

Uprawiający wodny sport mężczyzna napotkał poważne kłopoty na wysokości Dźwirzyna. Kitesurfer znalazł się w poważnym niebezpieczeństwie, co mogło skończyć się dla niego tragicznie. Na szczęście na czas zareagowały służby. W akcję zaangażowano ratowników Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, strażaków i ratowników SAR.

Ostatetnie mężczyzna, który uprawiał sport wodny, został podjęty z morza przez WOPR. Po tym, jak uznano, że kitesurfer jest już bezpieczny, zdecydowano o odwołaniu pozostałych służb. W komunikacie, który pojawił się w Kołobrzeskim Serwisie Informacyjnym potwierdzono, że nie po raz pierwszy podczas obecnie trwającego sezonu wakacyjnego, ratownicy otrzymują wezwanie do osoby uprawiającej kitesurfing.

Dzisiaj grzeje: 1. Wszedł do morza, po chwili pędem wracał na plażę. Skandal, wszystko wyszło na jaw
2. Emerytura wyższa nawet o 200 złotych. Pominięcie jednego przepisu kluczowe dla ogromnej grupy emerytów

Chociaż sport przyciąga nad morze wielu entuzjastów aktywnego trybu życia, należy zachowywać ostrożność, zwłaszcza jeśli przebywamy w pobliżu wody. Niestety dużo gorzej skończyła się akcja ratownicza 40-latki, która ćwiczyła w Chałupach, o czym pisaliśmy w innym artykule.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gdy wyszło na jaw, z kim spokrewniony jest Adam Małysz, odebrało nam mowę. Absolutnie nikt nie zdawał sobie sprawy
  2. Janina Ochojska w żałobie, przekazała tragiczne informacje. Nie żyje Henryk Wujec
  3. Zamykają nowe miejsca nad morzem. Klamka zapadła
  4. Nagrali turystów w akcji. Szczyt ignorancji i bezmyślności przekroczony
  5. Od dziś nowość w przemieszczaniu się po Polsce. Ważna wiadomość na wakacje
  6. Suczka labradora urodziła 13 szczeniaków. Nie wynik imponuje, ale ich wygląd

Źródło: Kołobrzeski Serwis Informacyjny

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł