Turysci.pl
Spokojna noc w Zakopanem

Fot. Policja Zakopane/Facebook

Policja podsumowuje noc w Zakopanem. „Turystów było wielu, większość spacerowała i robiła zakupy"

3 Maja 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Jak poinformowała w poniedziałek 3 maja rano Policja Zakopane na swoim profilu na Facebooku, ostatnia noc w stolicy Tatr była stosunkowo spokojna. Na deptaku pojawiło się więcej patroli niż zwykle, ale turystów nie było już tak wielu i zaobserwowano jedynie „pojedyncze wybryki" spacerowiczów.

  • Policyjne podsumowanie na półmetek majówki

  • Ostatniej nocy na Krupówkach nie było takich tłumów, jak dobę wcześniej. Nikt nie tańczył, nie było plenerowej zabawy

  • Funkcjonariusze reagowali na osoby pijące alkohol w miejscu publicznym i nie nosili maseczek. O 1 w nocy deptak był już pusty

Policja w Zakopanem, na swoim profilu na Facebooku, opublikowała w poniedziałek rano podsumowanie ostatniej doby pod Tatrami. Jak piszą funkcjonariusze, w niedzielę na Krupówkach pojawiła się zwiększona liczba patroli. Przyjechało też kilkudziesięcioosobowe wsparcie z Krakowa. Na szczęście jednak ostatnia noc minęła spokojnie.

Policja: spokojna noc w Zakopanem

Jak czytamy w raporcie, wsparcie i dodatkowe patrole miały pilnować przestrzegania obostrzeń pandemicznych. Przypomnijmy, że pierwszej nocy majówkowej doszło na Krupówkach do spontanicznej „imprezy" na świeżym powietrzu - ludzie bawili się, śpiewali i tańczyli, bez zachowywania dystansu społecznego.

Niedźwiedzie podeszły pod hotel. Padły strzały

Niedźwiedzie w słowackich Tatrach podeszły pod hotel. Zostały zastrzelone

CZYTAJ DALEJ

Policja Zakopane oświadczyła, że dodatkowe patrole miały zwracać szczególną uwagę właśnie na te dwie kwestie - noszenia maseczek i zachowywania dystansu. Okazało się jednak, że na szczęście wzmożone kontrole w tym zakresie nie były konieczne.

Noc z niedzieli na poniedziałek była bardzo spokojna. Policja informuje, że nie było już tak tłoczno jak w sobotę i choć turystów nie brakowało, to większość jedynie robiła zakupy i spacerowała.

Nie doszło do spontanicznych ulicznych imprez, tak jak poprzedniej nocy – czytamy na profilu Policja Zakopane na Facebooku.

Funkcjonariusze musieli reagować, gdy widzieli ludzi bez maseczek, zdarzały się też przypadki picia alkoholu w miejscu publicznym. Osoby pod wpływem zachowywały się wulgarnie, nie doszło jednak do szczególnie poważnych lub groźnych sytuacji.

Około godziny 1:00 w nocy Krupówki już były puste, a Zakopane zasnęło. Na profilu Policja Zakopane zobaczyć jeszcze można nagranie, na którym widzimy, że na deptaku stały radiowozy, co też mogło skutecznie zniechęcić turystów do zabawy.

Podsumowanie doby

W dalszej części wpisu funkcjonariusze przedstawili podsumowanie ostatniej doby w Zakopanem. Półmetek majówki mamy już za sobą i okazuje się, że przez 24 godziny policja interweniować musiała 75 razy.

W sumie wylegitymowane zostały 284 osoby, a w 50 przypadkach doszło do wystawienia mandaty za łamanie obostrzeń sanitarnych, np. brak maseczki. Wnioski do sądu wpłynęły wobec 4 osób, a 15 dostało pouczenie.

Przestrzeganie przepisów pandemicznych to jednak niejedyny problem, który pojawił się w ostatnim czasie na Krupówkach. Restauracje działają tylko na wynos, turyści chętnie kupują posiłki i jedzą „w plenerze", nie wszyscy jednak pamiętają, by zostawiać po sobie porządek, a czasem zwyczajnie nie ma takiej możliwości.

Wczoraj w Zakopanem na chodnikach pojawiło się wiele odpadów, śmieci i pudełek po jedzeniu. Z jednej strony winić można podróżnych, którzy wyrzucają odpady gdziekolwiek, widząc zapchane kosze. Z drugiej strony lokalne media z Podhala sugerują, że kontenery też powinny być opróżniane częściej, by umożliwić przyjezdnym dbanie o porządek. Więcej o tej sprawie przeczytać można tutaj.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Policja Zakopane

Podobne artykuły

Polska

Adwokatka radzi, co robić, gdy na plaży ktoś jest za głośno

Czytaj więcej >

Polska

Nowe ograniczenia po powrocie do Polski samolotem. Zmiany także w kwarantannie

Czytaj więcej >

Polska

Pokazali tłumy na Krupówkach w piątkowe południe. Film z drona robi wrażenie

Czytaj więcej >

Polska

21-letni turysta spadł z punktu widokowego podczas nawałnicy. Ratowała go policja i GOPR

Czytaj więcej >

Polska

Leśniczy apeluje do turystów w Tatrach: „Nie podchodzić do nich zbyt blisko, nie dokarmiać"

Czytaj więcej >

Polska

Turyści chętnie odwiedzają Szczawnicę. Na szlakach spotkać można tłumy

Czytaj więcej >