Spacer, przez który odbędą kwarantannęPixabay.com/ Pexels

Polacy wyszli tylko na spacer. Dostali 2 tygodnie kwarantanny przez jedną rzecz

Spacer, który przyczynił się do kwarantanny. Polska rodzinna wychodząc na świeże powietrze popełniła jeden błąd. Będą musieli spędzić w domu dwa tygodnie.

Spacer podobno dobrze wpływa na zdrowie, ale tym razem przysporzył problemów. Rodzina z Łodzi wybrała się na spacer w góry. Przez jeden błąd wszyscy będą musieli spędzić dwa tygodnie w domu. Odesłano ich na obowiązkową kwarantannę. Co się wydarzyło?

Ministerstwo zdrowia oficjalnie o wakacjach dużej grupy Polaków. Wiadomości, na które czekało wiele osóbMinisterstwo zdrowia oficjalnie o wakacjach dużej grupy Polaków. Wiadomości, na które czekało wiele osóbCzytaj dalej

Spacer i kwarantanna

Łodzianie wybrali się na spacer w góry w Szczawnicy. Przypadkowo przekroczyli granicę. Szybko udało im się zorientować i zawrócili do Polski. Zostali jednak zatrzymani przez straż graniczną.

- Turyści zostali pouczeni w związku z nielegalnym przekroczeniem granicy państwowej i skierowani na 14-dniową kwarantannę - zdradziła na łamach "Gazety Wyborczej" mjr Dorota Kądziołka, rzeczniczka prasowa Karpackiego oddziału Straży Granicznej.

Inne przypadki

Jak informuje straż graniczna, to nie pierwsza taka sytuacja. Od wprowadzenia restrykcji z powodu pandemii koronawirusa, łącznie 23 osoby przekroczyły granicę w górach.

Dzisiaj grzeje: 1. Setki Polaków przeżyją ogromne rozczarowanie w weekend. Wielu jednak nie wyjdzie z domów
2. Ministerstwo szykuje kolejny program z plusem. Nawet 13 tys. zł dla rodzin

- 23-letni Słowak tłumaczył, że zrobił to, ponieważ potrzebna była mu glina do lepienia naczyń. Chciał ją pozyskać po polskiej stronie granicy. Do kilku prób przekroczenia granicy doszło w święta. Zatrzymani tłumaczyli, że chcieli udać się na groby bliskich znajdujących się po drugiej stronie granicy - powiedziała Kądziołka.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polacy masowo dodają ją do zup. Popełniają błąd, skład przyprawia o palpitacje
  2. Ktoś wyrzucił do śmietnika karton po trawie. W środku nowonarodzone kocięta
  3. Milionom ludzi zagraża nie tylko koronawirus. Żywioł uderzy w środę za granicą
  4. Dziecko z Polski zaginęło 26 lat temu. Właśnie odnalazła się na drugim końcu świata?
  5. 97 milionów ludzi i żadnego zgonu. Nikt inny nie poradził sobie z epidemią tak jak oni
  6. Media z całego świata przekazują bardzo smutne wiadomości. Nie żyje mistrz olimpijski, odszedł wybitny sportowiec

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł