Sopot o wydarzeniach z regionu.Fot. publicdomainpictures.net/ Ryszard Aziewicz/ domena publiczna

Prezydent Sopotu nie wytrzymał. Mówi o turystach ze Śląska

Sopot reaguje na doniesienia o zakażeniach w regionie. Prezydent miasta zabrał głos w sprawie turystów ze Śląska. Samorządowiec wystosował mocny apel. Pojawił się też wątek zniesienia ograniczeń.

Sopot jest jednym z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych, tym samym nie dziwi stanowcza reakcja władz miasta na doniesienia o śląskich turystach, którzy spędzają swoje wakacje na północy kraju. Dokładnie w Rewalu zdiagnozowano ponad 50 przypadków zakażeń (a według najnowszych szacunków ta liczba może być nawet większa). Głos w sprawie zabrał prezydent Sopotu, Jacek Karnowski.

W nocy zebrali sztab kryzysowy. Był premier Morawiecki, sytuacja jest tragiczna, wielka ewakuacjaW nocy zebrali sztab kryzysowy. Był premier Morawiecki, sytuacja jest tragiczna, wielka ewakuacjaCzytaj dalej

Sopot o śląskich turystach

W rozmowie z Agnieszką Kopacz w programie Newsroom Wirtualnej Polski, prezydent Jacek Karnowski stanowczo zareagował na coraz głośniejsze doniesienia o potencjalnym wybuchu ogniska na północy kraju. Według niektórych, Trójmiasto, w tym także Sopot ze względu na dużą popularność w trakcie ostatniego długiego weekendu może notować coraz większą liczbę przypadków zakażeń. Karnowski żywo zareagował na te domysły.

- Chciałbym zaprotestować określeniu "turyści ze Śląska". W każdym województwie mamy jeszcze objawy epidemii, nie tylko na Śląsku. Nie stygmatyzujemy nikogo i bardzo chętnie widzimy wszystkich, także ze Śląska, w Sopocie - apelował Karnowski, goszcząc w programie WP.

Czy Sopot za szybko zrezygnował z ograniczeń?

Prezydent Karnowski podkreślał, że Sopot nie obawia się przyjazdu turystów. Co ważne jednak samorządowiec stwierdził, że najprawdopodobniej za szybko doszło do luzowania obostrzeń. Nawiązał również do sytuacji po długim weekendzie. W opinii Karnowskiego w Polsce brakuje poważnej dyskusji pomiędzy rządem, samorządem oraz przedstawicielami środowiska medycznego.

Dzisiaj grzeje: 1. Znoszą kwarantannę dla Polaków. Najnowsza decyzja, w końcu dobra wiadomość
2. Już ponad 3 mln Polaków korzysta z dużego ułatwienia, ty też możesz. Wystarczy jedna rzecz

- Jako Polacy bardzo się rozluźniliśmy. Mocno słuchaliśmy się na początku. Szkoda żeśmy nie wytrzymali tego ciśnienia. I nie ma też strategii pokazania ludziom, że znów jest potrzeba wprowadzenia zasady, żeby wirus się nie roznosił - skwitował Karnowski.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Adam Małysz w końcu przerwał milczenie. Ujawnił przed tysiącami fanów, jak się czuje, współczujemy
  2. Wiadomości TVP bez skrupułów zmanipulowały jej wypowiedź. Zadziwiające sceny na antenie, jest mocna odpowiedź
  3. Tata zrobił córce zwykłe zdjęcie na wakacjach. Dopiero w domu zobaczyli szczegół, w który trudno uwierzyć
  4. Martyna Wojciechowska potwierdziła radosną nowinę. Na temat podróżniczki zrobiło się gorąco w sieci. Sypią się gratulacje
  5. Od wtorku znów mają nakaz noszenia maseczek, ludzie nie mogą uwierzyć. Wiadomość o sytuacji w Bułgarii
  6. Pitbull rzucił się na dziecko. Kamery nagrały wszystko, chłopiec nie miał szans sam się uwolnić

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł