Sopot z kontrowersyjnymi pamiątkami.Fot. Pixabay.com/Lalli (zdjęcie ilustracyjne)

Kasia spojrzała na stoisko z pamiątkami w Sopocie i prawie zemdlała. Absurdalne, co znalazła

Sopot jest miastem, które masowo odwiedzają turyści. Oczywiście, nie mogą się obejść bez pamiątek z urlopu. Znalezisko pani Kasi na jednym ze stoisk z upominkami zadziwi niejednego. Kto by pomyślał, że będą sprzedawać podobne rzeczy.

Sopot - to tutaj pani Kasia, czytelniczka Wirtualnej Polski, trafiła na pamiątki spod znaku co najmniej kontrowersyjnych. Nie była to helska foka, gdyńska miniatura statku, czy władysławowski bursztyn. Turystka znalazła gadżet, który powinien mieć na wieczku sygnaturę "+18".

Stało się, władze wyspy zadecydowały. Elżbieta II może być usunięta ze stanowiska, koniec z monarchią?Stało się, władze wyspy zadecydowały. Elżbieta II może być usunięta ze stanowiska, koniec z monarchią?Czytaj dalej

Sopot +18

Swoją “przygodę” pani Kasia opisała na platformie dziejesie.wp.pl. Sopot miał być dla niej końcówką sezonu wakacyjnego, dlatego też w okolicach mola zaszła na stragan z pamiątkami. Intencja prozaiczna - chciała kupić coś drobnego dla wnuków. Wśród wisiorków, breloczków i maskotek, znalazła puszkę przypominającą te ze szprotami. Zależnie od interpretacji - najpewniej nie była to regionalna przekąska.

- Co to ma być? Trochę się zdziwiłam, jak na etykiecie zobaczyłam zdjęcie cycatej blondynki. Przepraszam za słownictwo, ale inaczej nie da się tego opisać. W środku była prezerwatywa - relacjonowała na łamach WP pani Kasia.

Sopot: Piasek plus?

Według relacji pani Kasi, w puszce znajdowała się garść piachu wraz z prezerwatywą. Okazuje się, że Sopot, a raczej miejscowi handlarze, życzą sobie za oryginalną pamiątkę 8 zł. Co ciekawe, istnieje również opcja o wiele bardziej wybredna, bo bez gadżetów łóżkowych. Warunek? Trzeba dopłacić.

Dzisiaj grzeje: 1. Tylko najbliżsi wiedzieli. Choroba powoli wyniszczała Beatę Pawlikowską, wstrząsające wyznanie
2. Radio Maryja nie odpuszcza, nie chcą dać za wygraną. Aż trudno uwierzyć w słowa, które padły na portalu rozgłośni
3. Gigantyczne kłęby dymu, kolejne zastępy straży w drodze. Pożar jest bezlitosny, mamy nagranie

“Otwierać tylko w nagłej potrzebie!” oraz "Z chwilą otwarcia, wracają wspomnienia" - czytamy na etykiecie. Sopot proponuje nieco bardziej wyczulonym obyczajowo turystom wersję z samym piaskiem, jednak o 2 zł droższą. Za w domyśle, zabawną pamiątkę w wariancie light, zapłacimy 10 zł. Co ważne jednak kurort potrafi zadziwiać również pod osłoną nocy.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gdy odnalazł zaginiony telefon, zdębiał. W galerii pojawiły się niesamowite zdjęcia złodziei
  2. Stoimy na skraju globalnej katastrofy. ONZ bije na alarm, sytuacja jest dramatyczna
  3. Zrobił pozornie zwykłe zdjęcie klifu. Kiedy wrócił do domu zauważył szczegół, od którego włos się jeży
  4. Niewiarygodne, co wyprawiali w centrum miasta w biały dzień. Przechodnie mieli mdłości, ogromny wstyd
  5. Pilny apel policji, w Niemczech odkryto zwłoki Polaka. Za pomoc ogromna nagroda
  6. Zauważył nowo narodzonego jelonka na drodze. Kierowcy nagrali, co z nim zrobił

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł