sopot imprezafot. pixabay.com/ kaboompics

Skandal w Sopocie, jak mogli? Sceny nie mieszczą się w głowie, choć sezon dawno się skończył

Sopot był miejscem oburzającego zdarzenia. Policjanci mają pełne ręce roboty nie tylko w sezonie. Kurort stał się miejscem, gdzie przepisy prawa nie są przez niektórych respektowane.

Sopot jest jednym z najpopularniejszych nadmorskich kurortów w Polsce. Każdego roku przybywają tam tłumy turystów. Niestety, w tym roku miasto bardzo szybko znalazło się w czerwonej strefie ze względu na wysoką liczbę zakażeń.

TVN: Będzie nowy obowiązek, zaostrzają przepisy przez pandemię. Za granicą sytuacja jest coraz gorsza, będą kłopoty na granicachTVN: Będzie nowy obowiązek, zaostrzają przepisy przez pandemię. Za granicą sytuacja jest coraz gorsza, będą kłopoty na granicachCzytaj dalej

Sopot miejscem interwencji policji

Sopoccy policjanci mają jednak pełne ręce roboty nie tylko w sezonie. Jak powiedziała w czwartek oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Sopocie, Lucyna Rekowska, policjanci ujawnili dyskotekę w centrum miasta. Uczestnicy nie zachowywali dystansu i nie zasłaniali ust i nosa. O nadmorskim kurorcie zrobiło się głośno, mimo że sezon wakacyjny już się zakończył.

Podjęto decyzję, ogromna zmiana dla Polaków od 16 grudnia. Wielbiciele lotów przecierają oczy ze zdumieniaPodjęto decyzję, ogromna zmiana dla Polaków od 16 grudnia. Wielbiciele lotów przecierają oczy ze zdumieniaCzytaj dalej

Oficer prasowa powiedziała również, że o rażących naruszeniach w lokalu funkcjonariusze powiadomili także sanepid, który może nałożyć karę w wysokości do 30 tys. zł. Zwróciła również uwagę na wielką nieodpowiedzialność tego typu zachowań.

- Codziennie sopoccy funkcjonariusze prowadzą działania na rzecz walki z Covid-19. Biorąc pod uwagę rosnącą ilość zachorowań, prowadzone działania mają przede wszystkim ograniczyć ryzyko zakażeń i rozprzestrzenianie się wirusa - dodała Rekowska.

Jak podkreśliła, celem akcji policyjnych jest również zwiększenie świadomości społecznej na temat panującego zagrożenia. Funkcjonariusze prewencji, ruchu drogowego i kryminalni pracują między innymi w sklepach, środkach komunikacji publicznej, na deptakach oraz w lokalach. Sprawdzają tam, jak mieszkańcy oraz turyści stosują się do rządowych restrykcji.

Według relacji policjantów z przeprowadzonych kontroli, pomimo znacznego wzrostu liczby chorych, nadal zdarzają się osoby, które lekceważą obostrzenia. W takim przypadku osoby karane są mandatami, rzadziej stosuje się inne kary.

Policjanci od soboty 7 października interweniowali wobec 30 osób, które naruszyły przepisy sanitarne. 28 osób ukarano mandatami, w większości za brak maseczki, 1 osobę pouczono, a wobec kolejnej osoby zostanie skierowany wniosek o ukaranie do sądu.

- Funkcjonariusze ujawnili też dyskotekę prowadzoną w centrum miasta. Do zdarzenia doszło około godz. 3 nad ranem w niedzielę - powiedziała oficer prasowa sopockiej policji.

Policja otrzymała zgłoszenie, że w jednym z lokali w centrum miasta jest głośna impreza. Sopoccy funkcjonariusze weszli do tego lokalu, aby dokonać kontroli. Niestety, naruszenie przepisów aż biło tam po oczach.

W lokalu znajdowało się kilkadziesiąt osób, które tańczyły na parkiecie przy włączonej muzyce. Nie zachowywali dystansu społecznego oraz nikt nie miał zasłoniętych nosa i ust. Policja od razu zawiadomiła sanepid. Warto podkreślić, że miasto to nieoficjalnie znane jest z licznych klubów, do których przyjeżdżają turyści z całego kraju. Jak widać, dobra zabawa trwa tam mimo pandemii, niestety bez przestrzegania przepisów saniarnych.

Dzisiaj grzeje: 1. Weszli do pociągu i nie mogli uwierzyć. PKP musiało się tłumaczyć
2. WP: Podjęto decyzję, chodzi o lockdown w Polsce. Mieszkankom i mieszkańcom kraju pozostało tylko czekać
3. Znaleźli grób legendy TVP. Okropny widok, aż łzy napływają do oczu, był słynnym polskim podróżnikiem

Sopoccy policjanci prowadzą już w tej sprawie czynności w kierunku przestępstwa sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób. Został poinformowany również sanepid, który może nałożyć karę w wysokości do 30 tys. zł.

Córka Małysza powaliła fanów na kolana, wygląda bajecznie. Ma niezawodną wskazówkę na zdjęcia z wczasówCórka Małysza powaliła fanów na kolana, wygląda bajecznie. Ma niezawodną wskazówkę na zdjęcia z wczasówCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zuchwałe oszustwo na karty SIM. Można stracić mnóstwo pieniędzy
  2. Artur Barciś stoczył walkę z koronawirusem. Wiemy, jak teraz czuje się uwielbiany aktor
  3. Tragiczna wiadomość obiegła media. Nie żyje prawdziwa legenda, ogromna strata dla wszystkich odwiedzających Podhale
  4. Media: możliwe "czarne strefy" w Polsce. Mogą utrudnić podróże po kraju
  5. Anna Mucha zaszalała, znów zapomniała ciepłych ubrań. Filmik znad morza wyciekł do sieci
  6. Wszystko trwało tylko chwilę, sekundy dzieliły kobietę od śmierci. Pitbull poświęcił się, aby uratować właścicielkę
  7. IKEA zakazała pracownikom noszenia symboli strajku kobiet? Tak, to prawda

Źródło: Polsat News

Następny artykuł