Sopot pod okiem sanepidu.Fot. Pixabay.com/fsHH (zdjęcie ilustracyjne)

Posypały się kary w Sopocie. Weekend ujawnił wszystko

Sopot zwyczajowo uchodzi za najbardziej imprezową część Trójmiasta, jednak w dobie covidu działalność klubów nocnych jest w znacznym stopniu ograniczona. Przepisy sanitarne nie przeszkodziły jednak w pracach dwóch lokali. Tam też interweniował miejscowy sanepid, który już teraz zapowiada, że zamierza intensyfikować swoje działania.

Sopot odczuł interwencję sanepidu za sprawą dwóch lokali, które miały nie stosować się do zaleceń Ministerstwa Zdrowia. Głos w sprawie zabrały zarówno służby, jak i władze lokalne. Co ważne, w kontrolowanych klubach odnotowano wyraźne łamanie przepisów sanitarnych mówiących o ścisłym zakazie organizowania dyskotek. Jednakże - rozporządzenia sobie, a imprezowicze sobie. To nie pierwszy raz, kiedy prezydent miasta zabiera głos w sprawie tegorocznych turystów.

Padły strzały podczas konferencji Donalda Trumpa. Druzgocące doniesieniaPadły strzały podczas konferencji Donalda Trumpa. Druzgocące doniesieniaCzytaj dalej

Sopot jednak z dyskotekami?

Jak podają dziennikarze Wirtualnej Polski i portalu esopot.pl, w trakcie ostatniego weekendu miejscowe służby sanitarne skontrolowały szereg lokali znajdujących się przy ulicy Bohaterów Monte Cassino. Na jaw wyszło, że Sopot “cieszy się” dwoma klubami, które wciąż organizują imprezy, pomimo ścisłego zakazu wystosowanego m.in. przez Ministerstwo Zdrowia. Według relacji WP, właściciele placówek będą musieli słono zapłacić.

- Kontrole odbyły się w klubach, gdzie jest obowiązek noszenia maseczek. Przyłapano dwa lokale, w których odbywały się zabronione obecnie dyskoteki. Wobec nich sanepid zastosuje karę w wysokości od 5 do 30 tys. złotych - mówił cytowany przez WP Jacek Karnowski, prezydent miasta Sopot.

Sopot nadal pod okiem sanepidu

Co więcej, Wirtualna Polska podaje, że Sopot będzie nadal pod okiem sanepidu. Zarówno służby, jak i samorząd apelują do turystów, aby powstrzymywali się od uczestnictwa w dużych zgromadzeniach, a co więcej - na plażach, czy w innych miejscach szczególnie popularnych wśród przyjezdnych - stosowali się do ścisłych zaleceń resortu zdrowia.

Dzisiaj grzeje: 1. Fatalna wiadomość z Mielna. Poszli "tylko" po rybę do smażalni
2. Drakońska kara od UOKiK dla Biedronki. 115 mln zł za wprowadzanie klientów w błąd

- W najbliższych dniach sopoccy funkcjonariusze planują wspólnie z innymi służbami przeprowadzić kolejne działania, których celem jest ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo jest naszą wspólną sprawą. Wszystkie ograniczenia i obostrzenia mają na celu ochronę naszego życia i zdrowia. Dlatego bądźmy odpowiedzialni, stosujmy się do zaleceń sanitarnych i dbajmy o siebie nawzajem - apeluje sopocka komenda cytowana przez esopot.pl i WP.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje wybitny polski olimpijczyk. Zdobył mnóstwo medali, był jedną z legend
  2. Coś niepokojącego dzieje się z Lechem Wałęsą. "Niebawem przeniosę się do wieczności"
  3. Tysiące zakażonych po jednej modlitwie. Dramatyczne wiadomości ze świata
  4. Hit, wyciekło zdjęcie Macierewicza na wakacjach. Poszalał
  5. Wysłała rodzicom zdjęcie z wakacji. Nie zauważyła jednej rzeczy, ale wstyd
  6. Nagrali pierwsze spotkanie husky z noworodkiem. Nie spodziewali się

Źródło: Wirtualna Polska/ esopot.pl

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł