Sobkowo ze sprawą pijanego woźnicy.Fot. Pixabay.com/Paul Brennan (zdjęcie ilustracyjne)

Okropna tragedia, bryczka z pasażerami się wywróciła, a woźnica zbiegł. Są ofiary

Sobkowo w województwie świętokrzyskim musi się mierzyć z niemałym ciosem wizerunkowym, którego początków należy doszukiwać się w czołowym kompleksie turystycznym miasta. Niestety, w wyniku zdarzenia ucierpieli najmłodsi urlopowicze.

Sobkowo (powiat jędrzejowski) znany jest przede wszystkim z zespołu zamkowego, który w niedzielę (30 sierpnia) stał się miejscem wypadku z bryczką i dziećmi w rolach głównych. Obrażenia nie zagrażają życiu najmłodszych, jednak najwięcej kontrowersji wywołuje postawa samego woźnicy.

Czerwony alarm dla części Polaków, dawno nie było tak źle. Nie można było dłużej zwlekaćCzerwony alarm dla części Polaków, dawno nie było tak źle. Nie można było dłużej zwlekaćCzytaj dalej

Sobkowo: Pijany woźnica i wypadek najmłodszych

Jak informują dziennikarze Polsat News, do zdarzenia doszło w niedzielę (30 sierpnia) w obrębie kompleksu zamkowego, na którego terenie przemieszczała się bryczka prowadzona przez pijanego woźnicę. Dopiero po całym zajściu miejscowe służby ustaliły, że mężczyzna miał we krwi około 0,8 promila. Co ważne, wtedy też Sobkowo usłyszało o niecodziennej reakcji samego sprawcy.

Według relacji Polsat News bryczką podróżowało czworo dzieci między 3. a 8. rokiem życia. Grupa przebywała pod opieką dwóch matek. Jak podał Nadkomisarz Kamil Tokarski, oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, w pewnej chwili wóz przewrócił się na bok, a z siedzeń wypadli turyści.

Sobkowo ze sprawą uciekającego woźnicy

Jak relacjonuje sprawę kielecka policja, jedno z dzieci zostało przygniecione przez konstrukcję bryczki. Świadkowie zdarzenia powiadomili o zdarzeniu medyków, a do szpitala przewieziono czworo poszkodowanych - trzy dziewczynki między 7. a 8. rokiem życia i trzylatka. Co ważne, Sobkowo usłyszało o wypadku również w kontekście nagannej postawy samego sprawcy.

Dzisiaj grzeje: 1. Skażone mięso na półkach sklepowych. Pilna decyzja sanepidu
2. Właśnie przekazano pilny alert dla Polaków. Sytuacja jest zła, wojsko w gotowości
3. Policjant złapał ją za kółkiem w Brzezinach. Pomimo 3,5 promili we krwi miała jedną prośbę

Po wstępnych badaniach lekarzy ustalono, że obrażenia dzieci nie zagrażają ich życiu lub zdrowiu, a służby zajęły się sprawcą wypadku. Zaraz po zdarzeniu woźnica bez słowa uciekł z miejsca zdarzenia, a po trafieniu w ręce służb przebadano 54-latka alkomatem. Ze względu na okoliczności kolizji, mężczyźnie grodzi do dwóch lat pozbawienia wolności. Co ważne, nie tylko Sobkowo w ostatnim czasie stało się świadkiem tragicznych wydarzeń z alkoholem w roli głównej.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielki transfer Neymara staje się faktem. Ogromne pieniądze na stole
  2. Szkoda wam go? Kamil Durczok ujawnił, z czego się teraz utrzymuje
  3. Wyciekły zdjęcia Jarosława Kaczyńskiego z wakacji. Aż trudno uwierzyć, jak on wygląda
  4. Julia Wróblewska pokazała zdjęcie z Suntago Wodny Świat. Rozbiła bank, fani przecierają oczy
  5. Zenek Martyniuk wyjawił wszystko. Wydaje majątek za granicą
  6. Do sieci trafiło nagranie z lasu w Czarnobylu. Badacz uchwycił niezwykłą rzecz, zawiadomił służby

Źródło: Polsat News

Następny artykuł