Śnieżka najwyższy szczyt CzechFot. Wikimedia.org/Stanislav Dusík/CC BY-SA 4.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/deed.en

Wchodziliście na Śnieżkę? Widok zapiera dech

Śnieżka jest jednym z najpopularniejszych szczytów w Polsce, a szlak zaczyna się w Karpaczu. Wspaniałe miejsce na wycieczkę po pięknych terenach. Wrzesień do świetna pora na ostatnie letnie podejścia w górach.

Śnieżka jest najwyższym szczytem Karkonoszy, całych Sudetów i Czech. Wysokość bezwzględna podawana przez podręczniki szkolne to 1602 m n.p.m., jednak ostatnie pomiary wykazały, że góra jest wyższa - mierzy 1603,3 m n.p.m. Droga na szczyt nie jest zbyt wymagająca, za to widoki zapierają dech w piersiach. Na szlakach turystów nigdy nie brakuje.

Fatalne wiadomości z Chin. Doszło do wycieku w fabryce, tysiące osób zakażonych, nie chodzi o koronawirusaFatalne wiadomości z Chin. Doszło do wycieku w fabryce, tysiące osób zakażonych, nie chodzi o koronawirusaCzytaj dalej

Śnieżka to świetny punkt widokowy

Na Śnieżkę, z której widoczność rozpościera się nawet na 200 km, najłatwiej jest dotrzeć z Karpacza. To miasto jest dobrze znane wszystkim miłośnikom gór. Jego niepowtarzalny klimat od lat przyciąga turystów, którzy po zobaczeniu Świątyni Vang ruszają w góry. Tuż przy drewnianym kościele znajduje się kasa biletowa i wejście do Karkonoskiego Parku Narodowego.

Karkonoski Park Narodowy został powołany w 1959 r. by chronić torfowiska wysokie, zarośla kosówki, gołoborza, kotły polodowcowe przeobrażone niekiedy w stawy, zbiorowiska traworośli, ziołorośli, borówczysk. W Karkonoszach możemy podziwiać formy geologiczne ukształtowane przez górskie lodowce, a także bogata szatę roślinną i dzikie zwierzęta.

Dzisiaj grzeje: 1. Grecja drży ze strachu. Niebezpieczeństwo, Ianos nadciąga
2. Viki Gabor i jej ojciec zostali napadnięci przez grupę agresywnych mężczyzn. Dramat w rodzinie zwyciężczyni Eurowizji
3. TVN: Zamykają granicę z Polską. Nasz sąsiad nie pozostawia złudzeń

Na terenie parku znajduje się 112 km szlaków turystycznych pieszych, są także szlaki narciarskie, w tym 17 km nartostrad. Dla ułatwienia, turyści mogą skorzystać z dwóch kolejek linowych: „Szrenica” i „Kopa", jednak piękne krajobrazy zachęcają do pieszej wędrówki. Po stronie czeskiej znajduje się nawet kolejka wjeżdżająca na sam szczyt Śnieżki, gdzie stoi charakterystyczny budynek stacji meteorologicznej mający kształt UFO.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dziewczynka dała lwu buziaka przez szybę. Nie mogła się spodziewać, jak zareaguje dzikie zwierzę
  2. Słońce wchodzi w zupełnie nowy cykl. Czy stanowi zagrożenie dla ludzkości? Co to oznacza? NASA wyjaśnia
  3. Daniel Martyniuk nie miał wyboru. Oficjalnie przeprasza, tym razem przesadził, wszystko przez opinie o hotelu
  4. Los koni z Morskiego Oka przesądzony. Niestety, zapadła decyzja
  5. Polsat potwierdził, spełnia się czarny scenariusz w Zakopanem. Niestety
  6. Konie nie przestaną jeździć trasą do Morskiego Oka. Poprawka upadła, skandaliczne uzasadnienie

Źródło: Wikipedia

Następny artykuł