tatry śmierć na rysachFot. pixabay.com/ Joleńka

Śmiertelny wypadek w Tarach. Niebezpieczna akcja

Tatry po raz kolejny stały się miejscem śmiertelnej tragedii. W tym samym czasie trwała ryzykowna akcja ratowników. Oba przypadki łączył jeden bardzo istotny szczegół. TOPR zwrócił się do turystów z bardzo pilnym apelem, który może zaważyć na ich życiu.

Tatry ponownie stały się miejscem śmierci turysty. W tym samym czasie ratownicy przeprowadzali dramatyczną akcję ratunkową dwójki podróżnych. Wszystko przez jedno, nieodpowiedzialne zachowanie. TOPR ostrzega i apeluje do amatorów górskich wędrówek.

Brat Agaty Dudy przerwał milczenie i wyjawił całą prawdę. Odsłonił kulisy, odważne słowaBrat Agaty Dudy przerwał milczenie i wyjawił całą prawdę. Odsłonił kulisy, odważne słowaCzytaj dalej

Tatry: śmiertelny wypadek na Rysach

Do dramatycznej śmierci na najwyższym szczycie Polski doszło we wtorek - poinformował serwis tatromaniak.pl Grzegorz Kubicki, ratownik TOPR. Szczegółowe okoliczności zdarzenia nie są jednak na razie znane. To jednak nie koniec dramatycznej serii w polskich Tatrach.

Okazuje się, że turyści częst przeceniają swoje możliwości w drodze na Rysy, które są szczytem trudnym, wymagającym odpowiedniego przygotowania i warunków. W nocy z wtorku na środę ratownicy musieli sprowadzić ze szlaku dwójkę turystów, którzy utknęli tam w kompletnej ciemności z tylko jedną latarką-czołówką. Akcja zakończyła się około godziny 1 w nocy. Do podobnego incydentu doszło również w poniedziałek, o czym informowaliśm wczoraj.

- Młodzi turyści nie doszli na szczyt, a do tak zwanej Buli pod Rysami, skąd postanowili wracać. Jednak nie mieli odpowiedniego oświetlenia i poprosili a ratowników o pomoc. Około godz. 21 dotarł do nich ratownik dyżurujący przy schronisku nad Morskim Okiem i bezpiecznie sprowadził ich na dół - powiedział ratownik dyżurny TOPR.

Dzisiaj grzeje: 1. Polsat potwierdza. Rząd podjął decyzję. Jesienią Polaków czeka prawdziwa rewolucja
2. Dramatyczne wspomnienia gwiazdy "M jak miłość". Długo ukrywane szczegóły poruszyły fanów

Ratownicy TOPR apelują do turystów o planowanie górskich wypraw na wcześniejsze godziny tak, aby wrócić przed zmrokiem. W Tatrzańskim Parku Narodowym wędrówki po zmroku są niedozwolone. Konieczne jest również zabranie ze sobą naładowanego telefonu, ciepłej odzieży czy termosu z herbatą. Należy też sprawdzać na bieżąco prognozę pogody.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Skazał piękną klacz na śmierć. Wolontariusze błagają o pomoc, zostały ostatnie godziny
  2. Milionerzy: Dostał niezwykle ciężkie pytanie za 40000 zł. Znasz poprawną odpowiedź?
  3. Dramat w Kołobrzegu. Wszystko widzieli. Mrozi krew w żyłach
  4. Czarny scenariusz spełnia się w Gdyni. Każdego dnia jest coraz gorzej
  5. Polski Luwr zapiera dech w piersiach. Jest po prostu niezwykły
  6. Nagrano rzadkie zwierzę o niespotykanym wyglądzie. Większość ludzi nigdy wcześniej go nie widziała

Źródło: Polsat News

Następny artykuł