Turysci.pl
aircraft-cabin-g93472ace7 1280 (1)

fot. Pixabay/ juno1412

Śmierć pasażera na pokładzie samolotu z Turcji. Był zakażony koronawirusem

2 Listopada 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Jeden z pasażerów samolotu z Turcji został odnaleziony martwy po lądowaniu maszyny w Hamburgu. Sekcja zwłok wykazała, że był zakażony koronawirusem – poinformowały niemieckie media.

Samolot tureckich linii lotniczych Pegasus Airlines przyleciał ze Stambułu 25 października. Chociaż do zdarzenia doszło w zeszłym tygodniu, media poinformowały o nim dopiero teraz.

Portal Merkur poinformował, że stan zmarłego został dostrzeżony prawdopodobnie dopiero po lądowaniu. Został zidentyfikowany jako 51-letni mężczyzna ze Szlezwika-Holsztynu (kraj związkowy na północy Niemiec). Sekcja zwłok wykazała, że był zakażony koronawirusem.

Tatry

Słowacja zamyka szlaki wysokogórskie w Tatrach. Można wędrować tylko poniżej schronisk

CZYTAJ DALEJ

Pasażer samolotu był zakażony koronawirusem

Personel pokładowy zwrócił uwagę na mężczyznę dopiero wtedy, gdy pozostali pasażerowie opuszczali samolot.

- Wtedy było już za późno na pomoc. Pasażer najprawdopodobniej zmarł podczas podróży, był zakażony koronawirusem - dowiedział się portal, powołując się na ustalenia śledczych.

Pasażer został wpuszczony na pokład samolotu po potwierdzeniu zaszczepienia przeciw Covid-19. Nie wiadomo, czy mężczyzna podróżował prywatnie, czy w interesach.

- Pasażerowi pozwolono odbyć lot ze Stambułu do Hamburga po potwierdzeniu jego pełnego szczepienia, w pełnej zgodzie z przepisami dotyczącymi Covid-19 obowiązującymi między Niemcami a Turcją - informowało w oświadczeniu Pegasus Airlines.

Linia lotnicza złożyła kondolencje rodzinie pasażera. Przewoźnik obiecał także współpracę z władzami w dalszym dochodzeniu.

Śledczy ustalają obecnie, w jaki sposób mężczyzna dostał się na pokład mimo infekcji - informuje dziennik "Hamburger Abendblatt". Początkowo brano pod uwagę, że mężczyzna mógł zostać wniesiony na pokład już martwy.

Hamburska policja wszczęła śledztwo w sprawie śmierci pasażera, mające na celu wykluczenie ewentualnego przestępstwa.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Wielu myśli, że zna Włochy, ale tylko nieliczni odpowiedzą na wszystkie sześć pytań

Pytanie 1 z 6

Na rozgrzewkę: do którego miasta trzeba pojechać, aby podeprzeć Krzywą Wieżę?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Onet

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Świat

Amerykański turysta postrzelony podczas wakacji w Cancún

Czytaj więcej >

Świat

Egipt. Blisko 50 gości hotelowych trafiło do szpitala z zatruciem

Czytaj więcej >

Świat

LOT zwiększa liczbę rejsów do USA. Powrócą m.in. loty do Miami i Los Angeles

Czytaj więcej >

Świat

Meksyk. Strzelanina na plaży w luksusowym hotelu. Nie żyją dwie osoby

Czytaj więcej >

Świat

12-latek zaatakowany przez krokodyla na rodzinnych wakacjach

Czytaj więcej >

Świat

USA podaje szczegóły otwarcia granic dla turystów z Europy

Czytaj więcej >