śmierć polskiego himalaistyfot. pixabay/Didgeman

Prawda wyszła na jaw. Nie żyje polski himalaista. Dla wielu był prawdziwą legendą

Śmierć polskiego himalaisty w Karakorum wstrząsnęła światem. Teraz wyjawiono nowe fakty, które będą bardzo przygnębiające dla wszystkich fanów wspinaczki. Wielu nie może się pozbierać.

Śmierć polskiego himalaisty to prawdziwy cios dla najbliższych oraz wszystkich pasjonatów wspinaczki. Do tragedii doszło 1 października. Teraz potwierdzono nowe fakty, które dla wielu mogą być przygnębiające.

Polsat potwierdził. Donald Trump nie mógł złapać oddechu. Polsat potwierdził. Donald Trump nie mógł złapać oddechu. "Najbliższe dni będą prawdziwym testem"Czytaj dalej

Śmierć polskiego himalaisty w Karakorum

Tragedia wydarzyła się 1 października, podczas wyprawy na Dih Sar (6200 m) w masywie Khundjerab Muntains w dolinie Shimshal - poinformował na swoim Facebooku Polski Himalaizm Zimowy. W Karakorum znajduje się 18 z 50 najwyższych szczytów świata, między innymi K2.

Potwierdzono, że zmarły nazywał się Michał Ilczuk. Jak podaje pakistański portal dawn.com, w czasie wspinaczki prawdopodobnie odpadł od ściany na wysokości 5800 m.n.p.m. Jego towarzysz Jakub Bogdański zawiadomił swoją firmę trekkingową w Polsce, która skontaktowała się z ambasadą RP w Islamabadzie. Wtedy rozpoczęto akcję ratunkową.

Jakub Bogdański został uratowany i nie poniósł żadnych obrażeń. Przewieziono go wpierw do obozu pierwszego, skąd został ewakuowany helikopterem do Gilgit. Ciało Michała Ilczuka prawdopodobnie pozostanie na niezdobytej dotychczas górze.

Dzisiaj grzeje: 1. Fatalne wieści od sąsiada Polski, służby nie dają sobie rady. Mieszkańcy i turyści drżą z obaw
2. W Studio Polska padły słowa poniżej pasa. Obrażano ludzi, siano zamęt i dezinformację
3. Polka ujawniła nagranie z Wuhan. Nie do pomyślenia, co się dzieje w Chinach

- Ciało Michała Ilczuka prawdopodobnie pozostanie na niezdobytej do tej pory górze. Ratownicy potwierdzili śmierć Michała Ilczuka. W chwili wypadku warunki pogodowe były złe. Jego partner Jakub próbował mu pomóc, ale nie było na to szans - powiedział agencji AFP Karrar Haidri, rzecznik pakistańskiego klubu wspinaczkowego.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Golden retriever nie widział pana od 6 tygodni. Gdy wreszcie go zobaczył, nie potrafił się powstrzymać
  2. W Milionerach gigantyczne emocje. Hubert Urbański aż osłupiał, już wkrótce wszystko się wyjaśni
  3. Cztery osoby nie żyją, ofiar może być więcej. Policja apeluje, zwykły spacer może się skończyć tragicznie
  4. Nie było innego wyjścia. Stolica zarządziła drugi lockdown, sytuacja jest fatalna. Fatalne wiadomości za granicy
  5. Jest gorzej niż myśleli, ognisko koronawirusa w Białym Domu. Tysiące osób uczestniczyły w imprezach organizowanych przez Trumpa
  6. Czy potrafisz znaleźć kotka na obrazku? Cały Internet głowi się, jak rozwiązać tę łamigłówkę, udaje się tylko nielicznym

Źródło: RMF FM

Następny artykuł