śmieci w lesieFot. pixabay.com/ Manon25s/ zdjęcie poglądowe

Wyższe kary za śmiecenie na szlakach i w lasach. Jesteście za?

Śmieci w polskich lasach to ogromny problem. Niemal w każdym regionie możemy natknąć się na nielegalne wysypiska, które niszczą przyrodę. Czy kary za zaśmiecanie środowiska sa wystarczająco wysokie?

Śmieci ukryte za drzewem przestają być problemem jedynie dla osoby, która je tam porzuciła. Później stają się śmiertelnym zagrożeniem dla setek zwierząt, które żyją w okolicy oraz dla leśników, którzy starają się usuwać niebezpieczne przedmioty. Nasze prawo przewiduje kary za wyrzucanie śmieci w miejscach, które nie są do tego przeznaczone, lecz niektórzy nadal dopuszczają się tego obrzydliwego czynu.

Chcą zmienić zasady zakazu. Będzie jeszcze trudniej, znamy szczegółyChcą zmienić zasady zakazu. Będzie jeszcze trudniej, znamy szczegółyCzytaj dalej

Śmieci i ich właściciele zostana uwiecznieni na nagraniu

Ministerstwo środowiska przygotowało już projekt nowej ustawy, mającej na celu podwyższenie kar za śmiecenie w lasach. Mandat za pozbywanie się odpadów poza wyznaczonymi miejscami ma wzrosnąć z 500 do 5000 zł. Leśnicy mają nadzieję, że to zmotywuje Polaków do postępowania właściwie.

- Mam złą wiadomość dla zaśmiecających nasze lasy, którzy czuli się dotąd bezkarni. W trybie pilnym uruchamiamy we wszystkich terenach leśnych w całym kraju aż pięć tysięcy przenośnych fotopułapek. Leśnicy każdego dnia będą zmieniać ich położenie. Są zamaskowane i nigdy nie będzie wiadomo, gdzie w danej chwili są zamontowane. Oprócz tego porządku będą pilnować kamery noktowizyjne i armia dronów. - oświadczył Michał Woś, Minister Środowiska cytowany przez portal sieradz.naszemiasto.pl.

Dzisiaj grzeje: 1. Jest ofiara śmiertelna, rzucili się do ucieczki. TVP o tragedii w centrum handlowym za granicą
2. "W Kontrze" chwalono obrazy na wizji, których nie było widać. Magdalena Ogórek i Jarosław Jakimowicz znów odpłynęli?

Podwyższenie wysokości mandatów za śmiecenie będzie tylko dodatkowym aspektem w walce z wandalami. To właśnie fotopułapki i drony mają być głównym narzędziem, które pozwoli leśnikom na efektywne łapanie sprawców. Przyłapani na gorącym uczynku ludzie będą zmuszeni do posprzątania bałaganu oraz wpłacenia odpowiednio wysokiej kwoty.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dwa jamniki weszły na wybieg ogromnego lwa. Finał sprawia, że opada szczęka
  2. Tajemnica Trójkąta Bermudzkiego wyjaśniona? Tak twierdzi jeden z naukowców
  3. Jest największy w Polsce. Chcą ewakuować ludzi, żeby go ruszyć
  4. Od dzisiaj nowe przepisy w Polsce. Każdy powinien wiedzieć
  5. Nagle runął, 50 osób może nie żyć. TVP przekazało rano dramatyczne wiadomości ze świata
  6. Kobieta poprosiła o najbrzydszego i najstarszego psa w schronisku. Powód sprawia, że łzy napływają do oczu

Źródło: Wikipedia

Następny artykuł