Smażalnia ryb. Czy wzrosły ceny?Fot. Facebook/Tawerna Bosman Brzozowa 14

Weszła do jednej smażalni we Władysławowie. Przyjechała z Warszawy, aż trudno uwierzyć

Smażalnia ryb to miejsce nad morzem odwiedzane przez wielu turystów. Większość z nich nie wyobraża sobie wakacji nad Bałtykiem bez zjedzenia na obiad rybki. Od pewnego czasu mówi się o wzroście cen. W internecie pojawiają się paragony. Dziennikarze sprawdzili, jak jest naprawdę.

Smażalnia ryb to lokal gastronomiczny, który można znaleźć w każdym kurorcie w Polsce. Nic dziwnego, ponieważ ryba na obiad podczas wakacji nad morzem to dla wielu obowiązek. Jest to też dobra opcja pod względem ekonomicznym. Zawsze uważano, że można zjeść tam tanio. W tym roku pojawiły się plotki, że ceny wzrosły z powodu epidemii koronawirusa. Pojawiały się nawet paragony, które to udowoniały. Jeden z portali sprawdził, jaka jest prawda.

Dramat w hotelu przy plaży, 10 osób nie żyje, kilkanaście rannych. Wiadomość z zagranicy wywołuje łzyDramat w hotelu przy plaży, 10 osób nie żyje, kilkanaście rannych. Wiadomość z zagranicy wywołuje łzyCzytaj dalej

Smażalnia już nie jest tania? Sprawdzili

Sprawę postanowił sprawdzić reporter Wirtualnej Polski. Specjalnie pojechał nad morze, aby sprawdzić, jakie ceny można zobaczyć w polskich smażalniach. Odwiedził kilka miejsc oraz zapytał przypadkowych turystów. Udało mu się ustalić, czy w tym roku za obiad na wakacjach faktycznie trzeba zapłacić więcej niż zawsze.

Okazuje się, że informacje o podwyżkach w smażalniach ryb to mit. Oczywiście, na pewno są miejsca, w których jest drogo. Reporter WP zaznacza jednak, że bez problemu można znaleźć smażalnie, w których można zjeść dobrze i tanio. Potwierdziło to kilku turystów. - Za zestaw zapłaciliśmy 26 złotych - powiedziała dla WP turystka, która nad morze przyjechała z Warszawy. Obiad jedli w "Bosmanie" we Władysławowie.

Dzisiaj grzeje: 1. Włochy podjęły decyzję. Potężny cios dla turystów, niestety
2. Krewny przeleje ci pieniądze, a fiskus naliczy podatek. Absurdalny przepis wścieka nawet sądy

- Mamy bardzo dużo miejsc, więc przyjmujemy bardzo dużo gości i to nam się opłaca - powiedziała dla Wirutalnej Polski Monika Krajewska, menadżerka wcześniej wspomnianego lokalu. Nie ma więc powodu do obaw. Na wakacjach nad Bałtykiem nadal można zjeść rybę za godną cenę. Więcej o cenach nad morzem można przeczytać tutaj.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Na jaw wyszło, jak wygląda dom Artura Boruca w Warszawie. Prawdziwe luksusy, zwykły Polak może pomarzyć
  2. Pytanie na śniadanie w ogniu poważnej krytyki. TVP oskarżone o znęcanie się nad zwierzęciem, odpowiedziała gwiazda stacji
  3. Zamykają nowe miejsca nad morzem. Klamka zapadła
  4. Nagrali turystów w akcji. Szczyt ignorancji i bezmyślności przekroczony
  5. Od dziś nowość w przemieszczaniu się po Polsce. Ważna wiadomość na wakacje
  6. Zobaczył uwięzionego psa w nagrzanym samochodzie. Wybił szybę toporem

Źródło: Wirtualna Polska

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł