Turysci.pl
Służby apelują o niezastawianie dróg dojazdowych

fot. pixabay.com/ScorpionD

Służby apelują do turystów o niezastawianie dróg dojazdowych. Doszło do tragedii

5 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Długi weekend zbiera śmiertelne żniwo. Służby nie dały rady dojechać do rowerzysty, który poruszał się w czwartek po trasie Pętla Ostoja w okolicach Międzylesia. Niestety stało się tak, ponieważ drogi dojazdowe były zastawione przez samochody turystów.

  • Nie żyje rowerzysta, który podróżował Pętlą Ostoja niedaleko Międzylesia

  • Ratownicy GOPR i inne służby nie dały rady dotrzeć na miejsce nieszczęścia na czas

  • Leśnicy wskazują, że problemem były samochody nieprawidłowo zaparkowane przez turystów. Blokowały drogi i utrudniały przejazd

Rowerzysta wybrał się na długi weekend na górską trasę rowerową w powiecie kłodzkim. Pętla Ostoja każdego lata cieszy się wielką popularnością, w tym roku jednak doszło do nieszczęścia.

Na trasie zginął mężczyzna. Służby dostały wiadomość i ruszyły na ratunek, jednak przeszkodą okazało się nieodpowiedzialne zachowanie turystów, którzy zablokowali okoliczne drogi dojazdowe. Przez to ratownicy mieli problem z dojazdem i zabrakło czasu.

Tragiczny długi weekend. Kolejna osoba nie żyje

Do zdarzenia doszło 3 czerwca na terenie leśnictwa Jodłów w strefie Międzygórze. Rowerzysta dostał zawału podczas przejazdu, a na miejsce wezwano straż pożarną, ratowników GOPR oraz pogotowie ratunkowe.

Alert pogodowy w Zakopanem

Alert pogodowy dla powiatu tatrzańskiego. „Jeśli jesteś w górach, jak najszybciej zejdź ze szczytu"

CZYTAJ DALEJ

Niestety akcja ratunkowa nie przebiegła sprawnie z powodu zatorów na drodze, które wynikały z zablokowania okolicznych przejazdów przez samochody turystów. Ostatecznie na miejsce wezwano śmigłowiec LPR, ale niestety na pomoc było już za późno.

Mężczyzna zmarł, zanim ratownikom udało się do niego dotrzeć. Tę tragiczną sytuację skomentowało na Facebooku NAdleśnictwo Międzylesie, Lasy Państwowe.

Jak zauważono, problem z blokowaniem dróg dojazdowych jest bardzo poważny i niestety zdarza się nagminnie.

Niestety po raz kolejny służby nie mogły dotrzeć na miejsce. Po raz kolejny światło drogi było tak małe, że GOPR, STRAŻ POŻARNA i POGOTOWIE RATUNKOWE miały problem z przejazdem. Takie sytuacje nie mogą mieć miejsca. Ludzkie życie jest kruche i jest wartością największą, liczy się CZAS!!! [pis. org.] – czytamy.

Służby apelują do turystów o nieblokowanie dróg

W dalszej części ratownicy zauważają, że pomocy w lesie może potrzebować każdy z nas. W czasie długiego weekendu do lasów, na plaże i w góry ruszyły miliony turystów z całej Polski. Niestety dochodzi również do sytuacji tragicznych, a niektóre z nich często spowodowane są nieodpowiedzialnym zachowaniem samych urlopowiczów.

Straż Leśna nie będzie miała taryfy ulgowej dla tych wszystkich, którzy blokują drogi. Dla nas nie jest wytłumaczeniem takie zachowanie czy słowa "Proszę Pana, ale tu już przede mną stały dwa auta",czy straszenie znajomymi w prokuraturze czy urzędzie [pis. org.] – zaznaczają leśnicy.

Podkreślają również, że każda osoba jest odpowiedzialna za swój samochód. Wpis kończy się apelem o rozsądek, którego niektórym wczasowiczom niestety wciąż brakuje.

Prosimy o rozsądek. Zaczynają się Wakacje, a ludzi w lesie jest bardzo dużo. I będzie coraz więcej. Dbajmy o siebie i innych [pis. org.] – proszą pracownicy Nadleśnictwa Międzylesie.

Problem ze źle zaparkowanymi samochodami niestety dotyczy również innych regionów Polski. W ostatnich dniach policja musiała odholować kilkanaście samochodów utrudniający ruch w Zakopanem. Więcej na ten temat przeczytać można tutaj.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Nadleśnictwo Międzylesie, Lasy Państwowe

Podobne artykuły

Podróżny powiedział, że ma bombę

Polska

Podróżny na lotnisku w Gdańsku powiedział, że ma bombę. Stanie przed sądem

Czytaj więcej >
Atak na plażowicza w Kryspinowie

Polska

Atak na plażowicza w Kryspinowie. Zwrócił uwagę ludziom pływającym rowerkiem wodnym

Czytaj więcej >
Nowe przepisy wjazdu do Polski

Polska

Zmiana zasad wjazdu do Polski, a od środy otwarcie kolejnych przejść granicznych z Ukrainą

Czytaj więcej >

Polska

Śmierć w Tatrach. Turysta prawdopodobnie skoczył z Kościelca

Czytaj więcej >
PKP znosi limit

Polska

Od 26 czerwca zmiany w pociągach PKP. Znikają limity zajętości

Czytaj więcej >
RCB apeluje o ostrożność podczas wypoczynku nad wodą

Polska

RCB apeluje o ostrożny wypoczynek nad wodą. W sobotę utonęło 6 osób

Czytaj więcej >