Słowenia WOŚPScreen/youtube/Bartek Stańczyk

Słowenia włącza się w akcję WOŚP. Przekazano unikatowy przedmiot, którego nie da się kupić nigdzie na świecie

Słowenia w tym roku postanowiła zaangażować się w finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Aby wesprzeć licytacje, kraj ten przekazał wyjątkowy przedmiot. Podobnego nie da się kupić nigdzie na całym świecie.

Słowenia to wyjątkowy kraj, który ma do zaoferowania bardzo wiele wszystkim, przyjeżdżającym tam przez cały rok, turystom. Okazuje się jednak, że władze jednego z tamtejszych miast są jednak gotowe zaangażować się nie tylko w rozwój turystyki, ale także w pomoc innym. Zapadła decyzja o włączeniu się w akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na licytację przekazano prawdziwy unikat.

Historia greckiej wyspy wywołuje ciarki. Niewielu wie, mieszkały tam setki śmiertelnie chorych ludziHistoria greckiej wyspy wywołuje ciarki. Niewielu wie, mieszkały tam setki śmiertelnie chorych ludziCzytaj dalej

Jak podają media, na tegoroczną aukcję przekazano jedną z butelek unikatowego wina. Produkowane jest tylko po to, by stanowiło prezent dla głów innych państw jako prezent, nigdy nie jest wystawiane na sprzedaż. Powstaje z owoców, które rosną na najstarszej winorośli na świecie w mieście Maribor.

Słowenia dołącza do finału WOŚP

Najstarsza winorośl świata, znajdująca się w Maribor, wciąż owocuje. Robi się z niej wina, jednak one nigdy nie są na sprzedaż. Produkuje się je, a następnie stanowią bardzo cenny dar dla głów państw. Jest to tradycja tamtejszych władz i całej Słowenii, teraz jednak postanowiono zrobić wyjątek.

Wino z winorośli, której wiek szacowany jest na 400-450 lat, przekazane zostanie na licytację tegorocznej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To wspaniały gest i nie lada gratka dla wszystkich fanów unikatowych napitków. Taka okazja więcej się może nie powtórzyć, najważniejsze jednak, że można dzięki temu wesprzeć cel WOŚP i pomóc potrzebującym.

Wino z najsłynniejszej winorośli świata

Żyjący krzew winorośli właściwej jest największą atrakcją Mariboru. Jest tak unikatowa, że w 2004 roku wpisano ją do Księgi Rekordów Guinessa. Pamięta niemalże ostatnie pół wieku tych terenów, przeżyła wojny oraz napady tureckie. Nie powaliła ją nawet epidemia diloksery, która była największą katastrofą w historii winiarstwa w Europie.

Swego czasu nawet budynek, przy którym znajduje się roślina, przeznaczony został od rozbiórki. Było to ogromne zagrożenie dla atrakcji, którego długo nikt nie brał na poważnie. Na szczęście dzięki interwencji naukowców z Instytutu Rolniczego, udało się ją ocalić i cieszy oko do dziś.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kelnerka myślała, że nikt jej nie widzi. W kuchni podniosła spódnicę i coś okropnego. Wszystko nagrano
  2. Napój oczyszczający tętnice. Wystarczy pić dwa razy dziennie
  3. Milioner oferuje pracę dla prawdziwego podróżnika. Zarobisz 19000 zł miesięcznie, musisz spełnić tylko jeden warunek
  4. 39 turystów było uwięzionych na Islandii. Potężną burzę śnieżną nagrano, ten widok przyprawia o ciarki
  5. 4-latka wypadła z łódki i zaginęła w dżungli. Po 5 dniach ratownicy natrafili na niewiarygodny widok
  6. Fanki zamurowało, Justyna Żyła przyznała się do sztucznego poprawienia swojej urody. Do sieci wyciekły zdjęcia "przed" i "po"

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł